Biały uśmiech

Na czym polega depilacja laserem? Dlaczego dobrze jest się na coś takiego zdecydować?

Depilacja laserem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a w konsekwencji wykonana przez wykwalifikowanego oraz mającego doświadczenie specjalistę jest najskuteczniejszą oraz bezpieczną dla zdrowia metodą, z której korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana tak wiązka silnego światła wchłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls lasera zamienia się w energię termiczną, co ma wpływ na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za porost włosów, to powoduje, że nie rosną od nowa. Pamiętajmy, że najlepsze zabiegi robione są w profesjonalnych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław . Taki zabieg jest w stanie spowodować pewien dyskomfort, a także uczucie szczypania i pieczenia. Odczuwanie tego typu dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne i zależy od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra może być czerwona, pojawiają ślady opuchlizny.

Normalnie zanikają już po paru godzinach, chociaż jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, to mogą utrzymywać się czasem przez parę dni. Czas takiego zabiegu jest zależny od tego, jak sporą powierzchnię ciała depilujemy. Może to zająć od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też wybierając gabinet najlepiej zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się tam używa. Nowej generacji lasery diodowe z pewnością dość mocno skracają czas trwania zabiegu, a to za sprawą dodatkowej głowicy o sporej powierzchni zabiegowej. Nowoczesny sprzęt umożliwia także na zminimalizowanie uczucia bólu i otrzymania zamierzonych rezultatów przy wykorzystaniu mniejszej energii.

Aby depilacja laserem skończyła się sukcesem, a jej efekt był jak najbardziej trwały, to niezbędne, żeby wykonać parę zabiegów w odstępach czasu, jakie zajmują od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa jedynie na włosy, jakie są w momencie wzrostu, nie działa natomiast na te, które są w stanie spoczynku. Depilacja laserowa to jeden z wielu świetnych zabiegów, kolejny to przykładowo usuwanie rozstępów, tak samo popularny . Korzysta z niego wciąż więcej osób. Nie ma się co na to dziwić, ponieważ skutecznie poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeżeli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.