Profilaktycznie uważni,  Zerwij ze swoim nałogiem

Depresja – jak leczyć tę chorobę?

to poniekąd nadal temat tabu. Osoby, które na nią chorują, same przed sobą wstydzą się do tego przyznać, tym bardziej przed rodziną oraz najbliższymi. Dlatego tak wiele przypadków tej choroby nie jest leczonych i stan chorego pogarsza się. Wiele osób nie wie także, jak pomóc ludziom dotkniętym depresją, gdzie takiej pomocy szukać i jak powinno się zareagować, kiedy się z nią stykają.

kobieta podczas wizyty u psychologa
Pierwsze oznaki depresji często nie są jeszcze łączone z tym schorzeniem – Jej objawy mogą pojawić się w związku z ciężkimi przeżyciami, odejściem kogoś bliskiego, utratą pracy bądź ogólnie poczucia sensu życia. Lecz może to być również podłoże hormonalne, skutek zażywania niektórych leków, jak również innych schorzeń. Niekiedy zdarza się również, że depresja przychodzi bez żadnych konkretnych powodów. W takiej sytuacji jej leczenie wcale nie jest łatwe. Na depresję często cierpią również świeżo upieczone mamy, co jest skutkiem wahań hormonalnych, które zachodzą w organizmie.
Reagować należy zaraz, gdy dojrzymy u bliskiej osoby wymienione objawy depresji.https://www.alkater.pl/esperal/ (esperal warszawa)Dzięki temu terapia może być skuteczniejsza i pacjent szybciej powróci do normalnego życia. Symptomy, które mogą wskazywać na występowanie depresji, to przede wszystkim: niespokojny sen, uczucie niepokoju, brak siły do działania, drażliwość, poczucie winy, zachowanie nieadekwatne do sytuacji, impulsywność, problemy somatyczne, niepowiązane ze rzeczywistymi schorzeniami, stałe zmęczenie, tak zwane czarne myśli. To właśnie klasyczne oznaki depresji.

lekarz psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com
Aby pomóc osobie, która cierpi z przyczyny depresji, najlepiej poszukać pomocy u specjalistów (zobacz tutaj), czego przykładem jest psychoterapia we Wrocławiu. Odpowiednia placówka pomoże przebrnąć choremu przez ten ciężki czas. Dla niektórych chorych, dobrym rozwiązaniem będzie grupowa terapia, pozostali będą wymagali wsparcia indywidualnego. Jeżeli choroba zostanie rozpoznana w początkowym stadium, wówczas może nawet nie dojść do rozwoju depresji, a zakończy się tylko na spadku nastroju i krótkotrwałej apatii. Jednak tylko doktor może wdrożyć odpowiednie postępowanie w przypadku tego typu schorzenia, dlatego decydując się na krok taki jak psychoterapia, najlepiej postawić na kogoś posiadającego bogate doświadczenie w tym zakresie.