Odzież elegancka,  Staniki push-up

Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin również w sandałach i butach na koturnach

Swoim kształtem przypominają znane nam z przedszkola kapcie. Obecnie nie patrzymy na nie przez pryzmat starej mody, a ekstrawagancji i nietuzinkowego designu. Kuszą zwłaszcza poprzez materiały roślinno-włókniste (len, konopie, trawa), z których kombinacji wykonana jest z reguły podeszwa, albo czub produktu. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do przyjemnego i zdrowego przemieszczania się.

Projektanci oferują swoim klientom mieszanki różnych plecionek naturalnych i tkanin także w przypadku butów na koturnach i sandałów. Wysokość podeszwy w espadrylach

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

waha się między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (najwyższe buty) centymetrami wysokości. Do tego dochodzi opcja z odkrytymi lub zasłoniętymi piętami. Tego rodzaju rozwiązania preferowane są zwłaszcza w podwyższonych koturnach. Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, biorąc pod uwagę i gabaryty podeszwy, i kolorystyczne zachcianki (link). Różnice w cenach to efekt różnicy w wykonaniu cholewki i podeszwy. Ta ostatnia zrobiona jest z włókien plecionych. Na życzenie klient może zdecydować się na wymyślny projekt butów, od prostego, jednokolorowego po kombinacje różnych wzorków – biorąc pod uwagę zmysł twórczości i obfitość kolorów zaprojektujemy ulubionego espadryla!

Buty pochodzące z Katalonii nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również panowie wybiorą na espadrylowym rynku coś pod siebie.

buty

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Wprawdzie modeli jest mniej, ale tylko dlatego, że panowie – nie noszący butów na obcasie – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – nie inaczej jest jeśli chodzi o espadryle. Oferta dla panów zawiera przede wszystkim płaskie, „kapciowe” wręcz egzemplarze.
Najtańsze buty będące połączeniem tkanin i podeszwy pochodzenia konopnego wyszukamy w serwisach internetowych już za kilkanaście złotych. Bazują one na cienkiej podeszwie i słabej jakości materiale, przeważnie w jednym kolorze. Obszycie, jakość materiałów i design – wszystkie te składowe odgrywają rolę przy ustalaniu ceny butów. Za espadryle naprawdę dobrej klasy wydamy powyżej dwustu złotych .

Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Przedział, w którym dostaniemy po prostu dobre, niekoniecznie luksusowe espadryle, to widełki pieniężne w okolicach 70-100 złotych.