Odzież elegancka

Co powinieneś zweryfikować, zanim zrobisz zakupy w hurtowni odzieży?

Dawniej nabywanie odzieży w lumpeksie było poczytywane za coś uwłaczającego. Obecnie nie jest to już symbolem biedy, ale oszczędności oraz nieszablonowości. Odzież używana zyskała coraz wyższą popularność, toteż posiadacze second handów często zaopatrują się w wielorakich hurtowniach odzieży używanej. Co trzeba wiedzieć, zanim dokona się transakcji w hurtowni?


Lepiej nabywać osobiście czy w sieci?

odzież używana
Najpierw trzeba się zorientować gdzie usytuowana jest wytypowana przez nas hurtownia odzieży – odzież używana hurt oraz czy działa ona wyłącznie przez internet, czy można pojechać do niej samemu i zobaczyć towar. jest także czas realizacji zamówienia. Na ogół jest on jednak dosyć niedługi (około 1-2 dni roboczych).
Hurtownia odzieży jak sama nazwa podpowiada zwykle przyjmuje tylko zamówienia masowe i nie akceptuje sprzedaży detalicznej. Współdziała jedynie z dysponentami pawilonów stacjonarnych albo internetowych i na przykład bazarów z odzieżą używaną. Aczkolwiek nie jest to standardem. Jeżeli zatem nie posiadamy własnej działalności warto znaleźć hurtownię odzieży zaspokajającą potrzeby także nabywców detalicznych. Trzeba wówczas pamiętać, że ceny poszczególnych artykułów mogą być wyższe aniżeli te, które pokazuje się nabywcom zamawiającym odzież na dużą skalę. Tutaj więcej danych: zorientować się skąd pochodzi odzież używana, której kupnem jesteśmy zainteresowani. Czy jest segregowana i jaką metodą jest pakowana. Czy hurtownia odzieży – odzież outlet, którą sobie wybraliśmy nie miesza towaru z ubraniami gorszymi gatunkowo lub takimi, która wcale nie kwalifikuje się na sprzedaż.


Czy to jest rentowne?

ciuchy damskie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że aby zakup odzieży używanej przez Internet był opłacalny, cena po dodaniu opłat wysyłki musi być niska. Wiele hurtowni odzieży realizuje dość sprawnie takie transakcje, a koszt wysyłki sięga zazwyczaj 14 złotych (za przesyłkę do 30 kilogramów) metodą przelewu i 19 złotych jeśli wybierzemy opcję za pobraniem. Koszty te są stałe bez względu od tego ile odzieży używanej się zamówi. Często przy zakupie powyżej określonej wagi (przykładowo 4 ton) transport pod wskazane miejsce jest niepłatny oraz ponadto istnieje możliwość renegocjacji kosztu za kilogram odzieży używanej.