Biały uśmiech,  Gładka cera

Medycyna estetyczna: które zabiegi są najpopularniejsze?

W Polsce działa coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, jakie zapewniają szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami dotyczącymi wyglądu, lecz również poprawić komfort życia i samopoczucie. Najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze, ale także korekt w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, źle wykonanych tatuaży i nieestetycznie wyglądających blizn. Dostępnych jest również wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu rozstępów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich defektów możliwe jest kilkoma metodami- Oczywiście możemy próbować pozbyć się ich sposobami domowymi, na przykład za pomocą kremów, lecz jeśli mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Aktualnie kliniki medycyny estetycznej zapewniają w tym zakresie między innymi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję oraz laseroterapię. Najlepsze efekty zazwyczaj uzyskuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez głowicę z mikroskopijnymi igiełkami rozgrzewa tkanki. By osiągnąć najlepsze wyniki takiej metody, należy zaplanować serię kilku zabiegów w precyzyjnych odstępach czasu, rekomendowanych przez lekarza.

Następnym niezwykle popularnym zabiegiem, jaki możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego mnóstwo osób, jakie chciałyby zmodyfikować kształt nosa – polepszyć symetrię, długość lub szerokość, zlikwidować garbek, zmniejszyć bądź podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może więc odnosić się do całego, czyli części chrzęstnej jak i kostnej bądź jedynie części chrzęstnej- dużo więcej przeczytasz na tej stronie. Zabieg korekcji kształtu nosa dokonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wyników konsultacji i wyników badań. Cięcie tworzy się wewnątrz nosa i zszywa nićmi rozpuszczalnymi, nie ma więc jakichkolwiek widocznych dla otoczenia na skórze.