Archiwum: materiał

materiał

Wełna – ponadczasowa dzianina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Spójrz w jaki sposób się uchronić.

pościel
Badania licznych instytutów wskazują, że reakcje alergiczne o różnym podłożu genetycznym oraz niektóre manifestacje ze strony układu immunologicznego są mocno związane z alergenami, występującymi w owczej wełnie. Jednocześnie eksperymentatorzy ostrzegają, że takie sytuacje nie są odosobnionymi przypadkami, a ich liczba wciąż rośnie.

Z jakiego powodu wełna stała się tak bardzo popularnym materiałem, niezwykle chętnie wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

dzianina wełniana
Wełna większości z nas będzie się kojarzyła albo z lepszymi marynarkami i garniturami, albo bardzo ciepłymi płaszczami, czapkami i szalikami. A tak naprawdę wełna stosowana jest w dużej ilości różnych przypadków, nie tylko jako samodzielna tkanina, ale też jako domieszka do bawełny albo lnu. Jej popularność wynika przede wszystkim z cech, które posiada, a posiada ich faktycznie sporo.

Słodkości – coś, co kochają dzieci i dorośli

haribo
Ciężko znaleźć kogoś, kto nie nie przepada za słodkościami – niemalże każdy człowiek posiada pewne swoje ulubione czekoladki, batoniki, cukierki oraz sporo innych. Szczególnie najmłodsi kochają słodkości; częściowo wynika to stąd, iż najmłodsi posiadają znacznie więcej receptorów smakowych które odpowiedzialne są za odczuwanie słodkich smaków. Jednak można mieć wrażenie, iż również większość starszych osób tak ma. Słodkie przysmaki są przez nas często wybierane na deser lub także na drugie śniadanie.