Archiwum: materiał

materiał

Z jakiego powodu wełna stała się tak bardzo popularnym materiałem, niezwykle chętnie wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

dzianina wełniana
Wełna większości z nas będzie się kojarzyła albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi płaszczami, czapkami i szalikami. A przecież wełna stosowana jest w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, ale też jako domieszka do bawełny albo lnu. Jej duża popularność przede wszystkim wynika z cech, które posiada, a będzie ich posiadać ich faktycznie dużo.

Słodkości – coś, co kochają dzieci i dorośli

haribo
Trudno wyszukać kogoś, kto nie nie przepada za słodkościami – niemalże każda osoba posiada pewne swoje ukochane czekoladki, batoniki, cukierki oraz sporo innych. Zwłaszcza najmłodsi uwielbiają słodycze; po części wynika to stąd, iż dzieci posiadają znacznie więcej kubków smakowych które odpowiedzialne są za odbieranie słodkich smaków. Jednak można odnieść wrażenie, że również większość starszych osób nie jest ich pozbawiona. Słodkie przekąski są przez nas często kupowane na podwieczorek lub także na drugie śniadanie.

Wełna – ponadczasowa dzianina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Spójrz w jaki sposób się uchronić.

pościel
Badania niezależnych instytutów wskazują, że różnego rodzaju reakcje alergiczne oraz pewne manifestacje ze strony układu odpornościowego są nieodzownie związane z alergenami, występującymi w owczej wełnie. Jednocześnie badacze ostrzegają, że takie sytuacje nie należą do rzadkości, a ich liczba w dalszym ciągu rośnie.