Biały uśmiech,  Gładka cera

Jakimi metodami współczesna kosmetologia radzi sobie z najróżniejszymi zmianami w wyglądzie.

Wraz z upływem lat nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to niestety na gorsze. Skóra traci swoją dawną sprężystość, a w niejednym miejscu pojawiają się mniejsze i większe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na wiele z tych problemów duży wpływ ma styl życia. Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, stres i przemęczenie to główne czynniki powodujące problemy z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety problem tu jest taki, że takie zaniedbania bardzo szybko widać, lecz ich wyeliminowanie wcale nie będzie takie proste i wymaga wiele poświęcenia i wytrwałości. Szczęśliwie w dużym stopniu w powrocie do formy pomóc może nowoczesna kosmetologia, proponując szereg zabiegów zmniejszających niechciane objawy i poprawiających wygląd. Przykładowo w przypadku tak często występującej pomarańczowej skórki kobiety do wyboru będą miały liczne zabiegi na cellulit (warto przekonać się samemu), dzięki którym mogą się one uporać z tymi niezbyt estetycznymi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych przyrządów zdecydowana większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie daje żadnych skutków ubocznych.

Następnym obszarem, jaki jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak często występujący tłuszcz. Do niedawna jeszcze podstawową metodą jego eliminacji była klasyczna liposukcja kolan (zapraszam do lektury). Zabieg ten wykonywany jest za pomocą wbijanych w tkanki skórę igieł, przez które usuwane są tłuszczowe komórki. Jednak jest on mocno inwazyjny, będzie wymagał poważnej ingerencji w ciało i niekiedy może powodować różne powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Dlatego też powoli się zaczyna się z niego rezygnować na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i skuteczniejszych metod. W ostatnim czasie bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystująca fale o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczu. W przeciwieństwie do typowej odmiany tego zabiegu nie ma tu żadnej ingerencji w organizm, przez co wyklucza się możliwość wystąpienia licznych powikłań. Taka liposukcja może być stosowana na całym ciele, nie ma żadnego problemu aby za jej pomocą usunąć na przykład tłuszcz na twarzy (sprawdź – igła do makijażu permanentnego) (polecany artykuł).