Gładka cera

Make-up permanentny – czy to zupełnie się opłaca? Minusy i plusy takiego rozwiązania

Jeszcze parę lat wcześniej make up permanentny zazwyczaj nie kojarzył nam się zbyt dobrze – w większości wypadków mieliśmy przed oczyma nieudane eksperymenty gwiazd z lat osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych – nie da się zaprzeczyć, że niewątpliwie niejednokrotnie wówczas make up permanentny nie prezentował się najlepiej.

czerwony ford

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście aktualnie bardzo się to zmienia – jeśli zapoznasz się z najświeższą ofertą gabinetów proponujących taką usługę, być może wówczas sama skusisz się na wykonanie takiego make upu. Sprawdź, jakie są zalety, a jakie wady tego rozwiązania!
Zalety makijażu permanentnego
Chyba każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo czasu należy niejednokrotnie poświęcić aby zrobić idealny makijaż. Jeżeli pomyślisz, jak dużo czasu spędzasz właściwie każdego dnia przed lusterkiem, wtedy na pewno okaże się, że makijaż permanentny ust pozwala na zaoszczędzenie naprawdę sporej ilości czasu, który można poświęcić przykładowo na zjedzenie porządnego śniadania czy po prostu na wyspanie się. Na dodatek oszczędzisz na kosmetykach – jeśli zdecydujesz się na makijaż permanentny ust, wówczas nie będziesz musiała dodatkowo przeznaczać pieniędzy na szminki, konturówki czy inne kosmetyki niezbędne do wykonania codziennego makijażu ust.
plastikowe opakowania

Autor: Daniel Oines
Źródło: flickr.com

Minusy takiego rozwiązania
Makijaż (zobacz też – pigmenty doreme) permanentny ust to oczywiście dość duży jednorazowy wydatek, na który zazwyczaj nie każdy może sobie pozwolić. Zwykle koszt jest oczywiście zależny od tego, co dokładnie obejmuje Twój makijaż (więcej), jednak praktycznie zawsze powinieneś nastawić się na dość duży wydatek.

Problemem może być również kwestia wyboru odpowiedniego rodzaju makijażu – makijaż permanentny ust jest dość trudno zasłonić innym, zatem praktycznie przez cały czas będziesz musieć chodzić w make upie w jednym, danym stylu.