Gładka cera

Łupież bywa rzeczywiście przykrą dolegliwością, zwalczaj go przy zastosowaniu domowych produktów

Łupież okazuje się bardzo nieprzyjemną oraz krępującą dolegliwością, która wyraźnie rzutuje na samopoczucie i poczucie wartości człowieka. Polega ona na zbytnim złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się opadaniem z włosów brzydkich białych płatków, które pokrywają odzież. Występowanie łupieżu miewa charakter zdrowotny, lecz w licznych sytuacjach łączy się z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy, jak także z nadmiernym wykorzystaniem preparatów do stylizacji oraz pielęgnacji włosów.

idź na WWW

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe środki pomagają na łupież?

Jeśli człowiek zauważa u siebie kłopoty z łupieżem, chce bezzwłocznie zareagować, gdyż jest to zmiana wyjątkowo krępująca oraz wzbudzająca dyskomfort psychiczny. Najczęściej stosuje się preparaty przeciwłupieżowe i inne sposoby z regału drogerii. Tymczasem dobrze będzie zastanowić się nad naturalnymi środkami, które wyszukać można w każdej lodówce. Łupież w ogromnej mierze powodowany bywa kłopotem z przesuszeniem skóry głowy, więc potrafi tutaj pomóc właściwa pielęgnacja i kuracja przy użyciu składników nawilżających oraz odżywiających.

Domowe środki na łupież

Już od dawna nasze babki szukały efektywnych sposobów na występowanie łupieżu. Nie mając na podorędziu eleganckich sklepów i salonów kosmetycznych, wspomagały się tym, co znalazły pod ręką. Domowe sposoby na łupież są wciąż w użyciu, ponieważ mimo biegu lat nadal są uniwersalne i efektywne, jak również tanie oraz łatwo dostępne – zobacz stronę. Zainteresowaniem cieszą się płukanki ziołowe, jak na przykład z pokrzywy nagietka czy rumianku. Sporą ulgę dają

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy wykonywane z oliwy z oliwek albo soku z cytryny.

Kliknij na odnośnik (ochota.centrumdemed.pl/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz tekst, posiadający interesujące dane.

Wspomniane środki należy lekko wmasowywać w skórę głowy, a po kwadransie starannie spłukać.

Zamiast maseczki jogurt lub jajko

Włosy i skóra głowy wymagają odżywienia oraz dostaw drogocennych witamin. Można im to zapewnić stosując dobre odżywki, lub biorąc produkty z lodówki. Domowe metody bywają sporo tańsze i nie obciążają włosów. W miejsce maseczki na włosy da się wykorzystać jogurt naturalny albo mieszankę z ubitego białka zmieszanego z żółtkiem. Taką maskę trzeba trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a później zmyć przy użyciu ciepłej wody oraz łagodnego szamponu. Kiedy kłopoty z łupieżem się utrzymują, trzeba odwiedzić specjalistę.