Odzież elegancka

Biżuteria, która przez wieki nie zmienia swojej roli i zawsze będzie cennym przedmiotem dla kobiety.

Biżuteria od stanowiła element ozdobny, który wzbudzał pożądanie pań niezależnie od wieku i stanu posiadania. Dziś nadal stanowi uroczy dodatek, wykańczający kreację i zadający styluwłaścicielce.

Przez poprzednie lata zmieniały się wzory i moda, niektóre z materiałów pojawiały się w wyrobach biżuteryjnych i zostawały na dłużej, inne były tylko chwilowym krzykiem mody i w szybkim tempie odchodziły w niebyt. Zależnie od trendów, biżuteria mogła przyjmować formę drobnych malutkich klejnocików, albo rzucała się w oczy pod postacią krzykliwych, dużych i przepięknych wzorów. Tak naprawdę kilka rzeczy przez lata nie zmieniło się specjalnie. Po pierwsze metale typu złoto czy srebro zawsze będą w modzie i znajdują nabywców niezależnie od mody. Ma to związek również z faktem, że metale te, analogicznie jak kamienie szlachetne, stanowią rodzaj inwestycji, bowiem trzymają swoją wartość. Przykładowo kolczyki srebrne czy złote, które już się znudziły właścicielce, można oddać do złotnika, a ten przetopi cenny metal w inną piękną

Przez lata regułą było to, że biżuterię wytwarzają nieliczni specjaliści, czyli właśnie jubilerzy oraz złotnicy. Ich kunszt był ceniony w okolicy a wyroby cieszyły się dużym powodzeniem, mimo nierzadko zaporowej ceny. Ich plusem było to, że jako ręczny wyrób, były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W epoce produkcji taśmowej, na sklepowe półki zaczęły trafiać wyroby mało ciekawe, nastawione na mniej zamożnego i niewymagającego klienta. ozdobę.

bransoletka srebrna

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowe bransoletki srebrne czy tombakowe pierścionki nosiło nawet kilkadziesiąt kobiet. Taka unifikacja prowadziła również do zmniejszenia jakości wyrobów biżuteryjnych. Na szczęście rynek szybko weryfikować zaczął te nieciekawe trendy i od wielu już lat górę bierze indywidualność przedmiotów i niepowtarzalność wyrobów. Znaczącą różnicą jest jednak to, że obecnie za wytwarzanie biżuterii biorą się osoby nie które nie mają zupełnie przygotowania w zawodzie złotnika.

Dobrze jest, jeżeli posiadają przynajmniej odpowiedni zmysł estetyczny. Wówczas robione domowymi metodami cudeńka z koralików, drucików, sutaszu czy modeliny mogą z powodzeniem zaistnieć w świecie biżuterii.