Biały uśmiech

Lekarz czy kosmetyczka? W którym miejscu przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej?

Coraz to entuzjastyczniej, ażeby zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do lekarza. Zabiegi, jakie przeprowadza specjalista medycyny estetycznej, są z reguły bardziej skuteczne oraz dają efekty zauważalne od razu. Które zabiegi możemy wykonać w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W Polsce nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których przyrządów, może realizować kosmetyczka, a jakie lekarz. Toteż to klient powinien pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się jedynie ceną.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, zaś kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki chodzimy na wszystkie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, regenerujące, jak przykładowo maski, pilingi, masaże (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka szukaj powinna zajmować się głównie profilaktyką i „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W salonie kosmetycznym możesz także poddać się lekkiemu złuszczaniu, np. przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji lub kawitacji.

W grę wchodzi także depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest bezlik takich gabinetów (depilacja bikini). Ale nie tylko. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, których wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zakazane, to przykładowo makijaż permanentny. Kosmetyczka może też realizować niektóre zabiegi z użyciem lasera, np. depilację. Głębokie zabiegi, na poziomie skóry właściwej, zarezerwowane są dla medyków. To w gabinecie medycyny (szczegóły – http://www.as-med.com.pl/zakres-uslug/medycyna-pracy-siedlce/) estetycznej możemy poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu znamion bądź pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Tylko doktor powinien dopełniać wszelkich zastrzyków, np. botoksu lub wypełniaczy. Koniecznie zapytaj medyka o specjalizację. Doktor realizujący zabiegi korygujące urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii bądź medycyny estetycznej oraz przejść właściwe szkolenia. W podobnym gabinecie możemy spytać również o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której z pewnością znajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej .