Gładka cera

Który wybrać szampon ?

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem szamponów do włosów, lecz znalezienie szamponu, jaki pod każdym względem odpowiadałby naszym wyczekiwaniom, wcale nie jest takie proste.
Często decydujemy się na zakup droższych preparatów w nadziei, że będą bardziej efektywne.

Specjaliści przekonują jednak, że jakość nie za każdym razem idzie w parze z dużą ceną, a składniki szamponów są w większości wypadków nadzwyczaj podobne, nawet jeśli koszt kupna poszczególnych szamponów do włosów jest zróżnicowany. Nie trzeba więc kierować się regułą, iż kosztowniejsze szampony do włosów są lepsze od tych tańszych. W znalezieniu doskonałego szamponu przydatna jest natomiast znajomość komponentów preparatów do włosów.
Biżuteria Cocktail’me

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Nabywając szampony włosów, koniecznie kieruj uwagę na przeznaczenie danego szamponu. Jeżeli masz wysuszone włosy, nie kupuj środka do włosów przetłuszczających się, jak też na odwrót. Dla włosów suchych najlepsze będą gęste szampony bogate w składniki nawilżające, na przykład masło shea jak też różnorodne olejki.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie dystrybutor sprzętu wellness, która tyczy się tej samej problematyki.

Natomiast włosy szybko przetłuszczające się bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, tj. olej cytrusowy i rumianek. Dobrym wyborem są przezroczyste szampony, jakie zawierają mniej substancji nawilżających. Zaś dla włosów delikatnych wskazane będą szampony zwiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast umieszczone w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów, sprawiając, iż wyglądają one na grubsze. Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeżeli wiesz, czego szukasz.

Trzymając się paru prostych reguł podczas doboru preparatu do mycia włosów, podniesiesz swoje szanse na to, iż po umyciu włosów danym specyfikiem będą one nie tylko czyste, lecz gładkie i błyszczące.