Gładka cera

Kilka kilogramów chudsza

W czasach, gdzie ideałem dla wielu wydają się modelki z okładek czasopism każda zwykła dziewczyna musi zgubić parę kilo. Widzimy kobiety mierzące ponad 170cm, ważące około pięćdziesiąt kilogramów i zastanawiamy się, co zrobić, żeby tak wyglądać. Nie jest to najlepszy punkt odniesienia. Ale, jeśli rzeczywiście dokucza nam parę lub kilkanaście kilogramów więcej warto pomyśleć o odchudzaniu. Jak szybko schudnąć?

odchudzannie

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: www.domzdrowia.pl
Odpowiedź nie jest banalna. Musimy wprowadzić w życie sporo zmian. Musimy zacząć trenować, przynajmniej dwa razy dziennie, nie jeść słodyczy i pamiętać o pięciu regularnych porach jedzenia. Do tego powinniśmy pić sporo wody. To jedyny przepis na to żeby pozbyć się nadmiaru kilogramów dość szybko. Jednak, jeżeli chcemy by efekt dało się zauważyć po czternastu dniach musimy zgłosić się do dietetyka i zainwestować w zajęcia z trenerem personalnym. Przez to w krótkim czasie schudniemy – skuteczne diety na stronie najważniejsze, schudniemy racjonalnie, bez obawy, że zaszkodzimy sobie. Diety cud nie działają. Nie możemy wierzyć, kiedy przeczytamy, że po tygodniu będziemy ważyć kilkanaście kilogramów mniej. W tego typu reklamach zapomniano stwierdzić, że po następnych dwóch tygodniach wrócimy do poprzedniej wagi.

Wszyscy doskonale wiedzą, że sport to zdrowie. Dodatkowo odpowiednia dieta i rzeczywiście poczujemy się lepiej. Ale najistotniejsze jest to żeby być systematycznym. Jednak dla wielu ludzi zdrowy tryb życia to chwilowa moda. Kaprys na coś nowego. Kiedy tymczasem powinniśmy pamiętać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno. Jeśli zależy nam na tym, by mieć siłę i energię do działania

odchudzanie

Autor: Studio Pięknego Ciała LADOS
Źródło: Studio Pięknego Ciała LADOS

musimy wprowadzić zdrowe nawyki na stałe. Nie powinniśmy poddawać siebie rollercoster’owi w stylu przez pięć miesięcy jem zdrowo i trnuje, a przez następne dwa mam w nosie jakiekolwiek ograniczenia.

Nie zapominajmy, że warto postawić na złoty środek. Nie wariujmy i nie wycinajmy sobie żeber, żeby uzyskać talię osoby, ale też nie pozwólmy na to by hula hop zatrzymywało się na naszej brzusznej oponce. Pamiętajmy też o tym, że zdrowy tryb życia to nie jedynie jedzenie i ćwiczenia, ale również pokarm dla naszej duszy. Owszem nasz umysł będzie lepiej działał dzięki ćwiczeniom i odpowiedniemu jedzeniu, ale też znajdźmy jakąś pasję, której będziemy mogli się oddać bez reszty. Dzięki pasji nasze życie naprawdę będzie przyjemne i zdrowe.