Gładka cera

Kosmetyki a dermatologiczne kosmetyki

Kosmetyki apteczne, są preparatami z pogranicza medycyny i kosmetologii. Czasami określane są jako kosmeceutyki, dlatego że objawiają działanie nie jedynie pielęgnacyjne, ale także uzdrawiające.
Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu kłopotów skórnych, choć nie istnieją przeciwwskazania do używania ich do pielęgnowania skóry zdrowej.

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Ocenia się, iż więcej aniżeli ¼ populacji ma kłopoty z uczuleniami skórnymi a także nadwrażliwością skóry wywołaną dla przykładu zanieczyszczeniem środowiska. Z owego powodu na rynku pojawiły się dermokosmetyki. Czym różnią się od zwyczajnych kosmetyków? Kosmetyki apteczne wytwarzane są w sterylnych warunkach. Można wręcz oznajmić, że przebieg wytwórczości kosmetyków aptecznych przypomina ów właściwy dla produkowania medykamentów.
paznokcie

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Preparaty takowe powstają pod czujnym okiem profesjonalistów – dermatologów i chemików. Od zwykłych kosmetyków dermokosmetyki różnią się szczególnie kompozycją. Mają one właściwości hipoalergiczne, dlatego nie wywołują reakcji uczuleniowych skóry.

Jeśli zafascynował Cię ten tekst, to tu jest notka z serwisu (https://dermamed.com.pl/oferta/venus-legacy-lifting-ciala), która również posiada bardzo interesujące informacje na prezentowany tutaj temat.

Są one wolne od substratów, takich jak pigmenty (zobacz też – pigmenty do makijażu permanentnego), eteryczne olejki czy środki zapachowe. Ponadto, kosmetyki apteczne w swoim składzie zawierają więcej komponentów bioaktywnych, niż zwykłe kosmetyki. Kosmetyki dermatologiczne właściwie nie mieszczą substancji konserwujących. Bazują na termalnej wodzie, która jest bogatym źródłem minerałów. Zawierają także witaminy.

Kosmetyki apteczne wykazują oddziaływanie przeciwzapalne, łagodzące, kojące oraz odżywiające, stąd są idealne dla skóry wrażliwej.