Gładka cera

Kosmetyki a dermatologiczne kosmetyki

Kosmetyki apteczne, są preparatami z pogranicza medycyny i kosmetologii. Czasami określane są jako kosmeceutyki, dlatego że objawiają działanie nie jedynie pielęgnacyjne, ale także uzdrawiające.
Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu kłopotów skórnych, choć nie istnieją przeciwwskazania do używania ich do pielęgnowania skóry zdrowej.

Zakupy przez internet

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Ocenia się, iż więcej aniżeli ¼ populacji ma kłopoty z uczuleniami skórnymi a także nadwrażliwością skóry wywołaną dla przykładu zanieczyszczeniem środowiska. Z owego powodu na rynku pojawiły się dermokosmetyki. Czym różnią się od zwyczajnych kosmetyków? Kosmetyki apteczne wytwarzane są w sterylnych warunkach. Można wręcz oznajmić, że przebieg wytwórczości kosmetyków aptecznych przypomina ów właściwy dla produkowania medykamentów.
paznokcie

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Preparaty takowe powstają pod czujnym okiem profesjonalistów – dermatologów i chemików. Od zwykłych kosmetyków dermokosmetyki różnią się szczególnie kompozycją. Mają one właściwości hipoalergiczne, dlatego nie wywołują reakcji uczuleniowych skóry. Są one wolne od substratów, takich jak pigmenty (zobacz też – pigmenty do makijażu permanentnego), eteryczne olejki czy środki zapachowe. Ponadto, kosmetyki apteczne w swoim składzie zawierają więcej komponentów bioaktywnych, niż zwykłe kosmetyki. Kosmetyki dermatologiczne właściwie nie mieszczą substancji konserwujących. Bazują na termalnej wodzie, która jest bogatym źródłem minerałów.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu Dżemy bez cukru, żeby otrzymać dodatkowe informacje na opisywany w tekście temat. Oczekujemy na twą recenzję!

Zawierają także witaminy.

Kosmetyki apteczne wykazują oddziaływanie przeciwzapalne, łagodzące, kojące oraz odżywiające, stąd są idealne dla skóry wrażliwej.