Gładka cera

Piękna twarz, czyli jak odpowiednio dbać o zdrowy wygląd skóry

Gładka skóra jest atrybutem każdej kobiety. Pełni głównie bardzo ważną rolę w pracy całego ludzkiego ciała. Jest barierą przed patogennym promieniowaniem rakotwórczym. Chroni nas również od naporu wszelkiego rodzaju infekcji (bakterii, wirusów i grzybów.

Również bierze udział w produkcji witaminy D. Żeby cieszyć się zdrową i promienną skórą codziennie, należy dbać o nią przez odpowiednie ułożenie diety i kosmetykę. Często szukamy właściwych rad jak nienagannie pielęgnować skórę. Codziennie nasza skóra twarzy wystawiana jest na niezdrowe działanie czynników środowiskowych. Nasz styl życia, otoczenie, w którym się znajdujemy oraz poziom naszego zdrowia, przykłada rękę do licznych komplikacji ze skórą. Staramy się wtedy działać samodzielnie albo szukamy szczerych zaleceń dermatologów.

Kosmetyczka

Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com

Przy zakupie kosmetyków do upiększania, kierujemy się rodzajem skóry, jaką posiadamy. Skóra normalna wyróżnia się minimalnymi porami oraz delikatną i gładką strukturą. Z reguły nie ma żadnych przebarwień. Jest ona ideałem i realizując jakiekolwiek czynności kosmetyczne, zmierzamy do otrzymania takich rezultatów. Naskórek w normalny sposób złuszcza się z każdym dniem, dlatego gdy zależy nam na jasnej skórze jest wskazane przeprowadzać różnego rodzaju peelingi przynajmniej raz w tygodniu. Najnowszym środkiem na bezpieczne starcie warstw martwego naskórka jest mikrodermabrazja – urządzenie posiadające specjalistyczną głowicę diamentową, dzięki której można sprawnie, szybko i bez bólu wyzbyć się m.in. trądziku, blizn i przebarwień na twarzy. Jest to mechaniczny zabieg pielęgnacyjny robiony pod okiem kosmetyczki.

Wielokrotnie mikrodermabrazja jest wykonywana zaraz przed zabiegami laserowymi. Laser ipl dzięki wytwarzaniu wiązki strumieni świetlnych, zdrowotnie przyczynia się naszej skórze. Uaktywnia produkcję kolagenu, zapobiega starzeniu się skórze oraz zamyka widoczne naczynka krwionośne. Laser ipl i inne zabiegi odnowy skóry najbardziej działają tuż po zrealizowanym peelingu. Skóra wtedy jest doskonale oczyszczona i przyszykowana do kompleksowej odnowy.

Stan i wygląd skóry wpływają na nasze ogóle samopoczucie. Świadczą również o naszym stanie zdrowia. Wszelkie mankamenty skórne można w łatwy i przyjemny sposób usunąć. Jeśli pragniemy przywrócić naszej skórze blask i witalność, musimy często nawilżać i chronić ją przed słońcem.