Gładka cera

W jaki sposób troszczyć się o suchą cerę?

Sucha cera to koszmar ogromnie wielu osób, szczególnie w zimie. Objawia się zaczerwienieniem jak też swędzeniem, co jest nadzwyczaj problematyczne i nieestetyczne.

Są jednak metody na to, aby cera sucha zamieniła się w cerę nawilżoną a także zdrową.

pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie pocierać! Drapanie jeszcze pogorszy stan skóry oraz może przyczynić się do zakażeń, a w dodatku nie przyniesie ulgi przy wrażliwej suchej cerze. Prócz tego ograniczyć kontakt z wodą. Sucha cera szczególnie nie kocha gorących, długich natrysków jak też ablucji.

Nie czekaj – dużo szczegółów czytaj pod adresem (http://www.ochota.centrumdemed.pl/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli masz pewne dylematy – szybko na nie odpowiemy.

Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej delikatnych kosmetyków. I na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być ambarasem – co nabyć z bogatej oferty sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest bardzo wygórowana? Dermatolodzy polecają panacea z ceramidami . Są to naturalne cząsteczki, zawierające kwasy tłuszczowe. Nawilżają one suchą skórę. Korzystniej również nabyć krem lub maść w miejsce w wyższym stopniu płynnych emulsji. Mają one mniejszą spoistość, co sprawia, iż mniej jest w nich składników potrzebnych suchej skórze. Tak naprawdę, niekiedy najlepiej będzie nabyć starą dobrą i gęstą wazelinę, by pozbyć się permanentnej suchości. Izoluje ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, tj. na przykład zimno. Może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem przy cerze suchej, jednak trądzikowej. W takim wypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej jest utrzymać suchą cerę w dostatecznej kondycji w okresie jesienno–zimowym. Zimne powietrze wysusza, lecz możemy zapobiegać jego negatywnemu wpływowi na suchą skórę. Zimową porą może nam pomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.