Gładka cera

Krem ze ślimaka nadzieją dla naszej skóry?

Praktycznie większość niewiast, jeśli tylko dostrzeże ślimaka, zazwyczaj unika go w miarę możliwości. Bowiem śluz tego organizmu, wlokący się za nim, kojarzy nam się bardzo nieciekawie. Dlatego też, jeśli któraś z pań słyszy o czymś podobnym jak krem ze ślimaka, wzdryga się bezwiednie. Jest to naturalna reakcja, jednak jeżeli nabywamy specyfik w sklepie a nie u guślarza, raczej nie musimy bać się czegoś odmiennego zbytnio w swojej strukturze niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle idea na tego rodzaju medykament?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat wstecz, w Chile, na ogromną skale zaczęto stosować krem ze ślimaka. Taka sytuacja miała miejsce, gdyż odkryto jak cudowny skład organiczny ma śluz konkretnego z gatunków tego zwierzęcia. Okazało się, że posiada cechy, które są ratunkiem dla naszej skóry, bowiem znacznie upraszczają odbudowę kolagenu. Tworzenie tego specyfiku wygląda odmiennie niż zapewne większość z nas sobie wyobraża. Bowiem ze ślimaczego śluzu pobiera się wyselekcjonowany ekstrakt, pozostawiając resztę tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie rozdrabnia się całego ogona z substancjami aromatycznymi.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i masz ochotę zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tu – w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące informacje.

Taki ekstrakt, dodaje się następnie do innych substancji, z których słyną kremy do ciała. Łączy się wszystkie preparaty ze sobą i tak powstaje krem. Dlatego naprawdę nikt nie powinien się bać że ma on klejącą, śluzowatą strukturę – sprawdź te kremy do ciała.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz do czego można używać krem ze ślimaka? Ma on całe spektrum zastosowań. W kremach dla nastolatek ekstrakt z tego zwierzęcia jest bardzo popularny, gdyż pomaga w zmaganiach z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym właściwościom. Z kolei starsze kobiety, mogą używać specjalnie zmodyfikowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten wyciąg wspomaga odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w trakcie kilkutygodniowej kuracji. Jednak największe zastosowanie ten kosmetyk ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego typu szramami na ciele, znacznie zmniejszyć ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – czytaj o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, zawierające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią prawdziwą furorę na całym świecie. Nic w tym zaskakującego, bowiem ich działanie jest wspaniałe. Można dzięki nim pozbyć się trądziku, zmarszczek a również blizn. Także jeśli cierpisz na jakąś z tych bolączek, nabądź krem ze ślimaka jeszcze dziś.