Moda a finanse

Kilka głównych zalet outsourcingu tymczasowych pracowników, kiedy tego typu rozwiązanie się sprawdza.

Marzeniem wielu pracowników jest bezterminowa umowa z pełnym zusem, rzecz jasna w należytej wysokości. Lecz w dalszym ciągu jest sporo osób, które z jakiś powodów nie mają takiej umowy. Często będzie to wynikać ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie po prostu nie istnieją możliwości na to, aby zyskać stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które sobie cenią niezależność i swobodę, i zwyczajnie nie chcą takich umów. Wolą one świadczyć pracę na swoich warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez konieczności codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna model tego typu będzie się wiązał z tym, że przez jakiś czas można nie mieć żadnego zajęcia, a potem trzeba będzie pracować dużo więcej niż zwyczajowe 8 godzin.

Taka sytuacja ma przykładowo miejsce w budowlance. Między wiosną a jesienią pracownicy z tej branży raczej na brak pracy nie muszą narzekać. Jednak zima jest taką porą roku, że różnie może być z pracami, dlatego też często się zdarza, że przez ten czas duża ilość ludzi będzie miała przymusowy urlop.

Aktualnie coraz popularniejszy pośród naszych firm jest outsourcing kadr . Tu także w pierwszej kolejności jest on wykorzystywany w firmach, w których występuje sezonowość. Przykładowo branża spedytorska i handlowa potrzebuje zwiększoną ilość pracowników w okresie przedświątecznym. Ten czas trwa kilka tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o kilkadziesiąt procent, lecz nie podpisując z tymi ludźmi umów na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, podpisywaniem umów i pensjami będzie się zajmować wynajęta do tego celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry będzie się z kolei rozliczać z tą agencją.

Zainteresował Cię ten tekst? Odwiedź polecany serwis internetowy, a odkryjesz więcej danych na ten temat, które z pewnością Cię zafascynują.

Dla firm które na przykład potrzebują większą liczbę pracowników w pewnych okresach czasu jest to rozwiązanie idealne (ciekawy artykuł). Nie trzeba się wówczas martwić ani o poszukiwania tych pracowników, ani o ich zatrudnianie, wystarczy złożyć w agencji zapotrzebowanie, a wszystkimi sprawami związanymi ze skompletowaniem załogi będzie się już zajmować właśnie jej pracownicy.