Biznesowa moda,  Moda a finanse

Jakie zadania ma interaktywna agencja?

Zadania agencji interaktywnej są niejednoznaczne i mają szeroki zakres. Zawiera się w nich przede wszystkim współpraca z klientem, opierająca się na działaniach marketingowych oraz promocyjnych.
Do najważniejszych zadań agencji interaktywnych zalicza się projektowanie witryn WWW dla firm, w tym również sklepów www, a także prowadzenia kampanii reklamowych oraz dbanie o wizerunek.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com

życie

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby wymienione zadania były efektywne, agencja dokonuje rozmaitych badań branży, przede wszystkim w obszarze portali społecznych, które z każdym rokiem mają coraz więcej użytkowników. Pracownicy agencji marketingowej muszą wykazywać kompetencje w dziedzinie strategicznej i marketingowej, by tworzyć reklamy łatwodostępne oraz czytelne, zgodne z najnowszymi trendami oraz oczekiwaniami rynku. Poza tym, powinni wykazywać się kreatywnością i umiejętnością dostosowania się do potrzeb klienta. Ich działanie w internecie wiąże się także z pozycjonowaniem sklepów online zaprojektowanych dla klientów, tak by były one łatwe do odnalezienia w wyszukiwarce internetowej. Niektóre interaktywne agencje poza stronami oraz sklepami internetowymi tworzą również aplikacje mobilne, dlatego w tej branży cenione są również (rzuć okiem) umiejętności techniczne i bycie na bieżąco z nowymi technologiami.www.eena.pl/ eena.plAby osiągnąć zadowalające wyniki dla swoich klientów, agencję interaktywną musi tworzyć szereg specjalistów. Konieczne jest zatrudnienie grafików, informatyków oraz copywriterów – .
Przeważnie przy współpracy między klientem a agencją interaktywną, kontakt nie zanika nawet po zrealizowaniu danego zadania takiego jak stworzenie sklepu online. Agencja interaktywna zazwyczaj w dużym stopniu bierze odpowiedzialność za wizerunek marki – więcej o tworzeniu sklepów internetowych.

Do zadań interaktywnej agencji należy więc również aktualizowanie zawartości i właściwe utrzymanie zrobionych serwisów, w tym troska o ochronę sklepu w kwestii technicznej.