Gładka cera

Jakie rozmaite przyczyny zdołają powodować krwawienie dziąseł?

Krwawienie dziąseł nierzadko może pojawiać się w toku dziennego mycia zębów czy w toku jedzenia pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być dużo, w związku z tym niewątpliwie dobrze odnaleźć ową przyczynę i udać się do dobrego eksperta – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być anemia, inaczej niedokrwistość, która jest wywołana brakiem żelaza w organizmie. Może to być wywołane przykładowo niewłaściwym żywieniem, lecz zdoła mieć także poważniejsze przyczyny, przykładowo choroby nowotworowe, takie jak chociażby białaczka. Z pewnością w wypadku anemii trzeba wykonać niezbędne badania u lekarza, jaki po odszukaniu przyczyny pewno zaleci odpowiednie metody leczenia.

Krwawiące dziąsła mogą być także wywołane cukrzycą, wskutek tego powinno się przeanalizować poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy aniżeli 125mg% to należałoby sporządzić pomocnicze badania, dodatkowo dbać o higienę jamy ustnej i także jeżeli zajdzie taka potrzeba – przyjmować odpowiednie leki przepisane przez doktora specjalistę (zobacz implanty (implantologia wrocław) stomatologiczne).

Następną przyczyną krwawiących dziąseł może być też niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, na przykład witaminy K czy witaminy C. Powinno się więc włączyć do swojej powszedniej diety artykuły, jakie zawierają owe witaminy (oferta witamin w kosmetyce), przynależą do nich między innymi takie artykuły, jak soja, szpinak, pomidory albo owoce cytrusowe, papryka albo kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, jaka może spowodować krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków. Niekiedy w trakcie użytkowania leków lub antybiotyków krwawienie dziąseł zdoła wystąpić jako niechciany skutek uboczny. Wskazane jest w takiej sytuacji skontaktować się z doktorem – szczególnie jeśli krwawienie dziąseł nie ustępuje – gdyż możliwe, że zaleci Ci on inne medykamenty czy też zmieni przedtem zaleconą dawkę.

To ledwo parę przyczyn, które oddziałują na problemy z dziąsłami, chociaż krwawienie dziąseł zdoła występować jeszcze z wielu innych rozlicznych powodów. Z pewnością jednak jeżeli krwawienie dziąseł występuje u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z doktorem.