Gładka cera

Jakie rozmaite przyczyny zdołają powodować krwawienie dziąseł?

Krwawienie dziąseł nierzadko może pojawiać się w toku dziennego mycia zębów czy w toku jedzenia pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być dużo, w związku z tym niewątpliwie dobrze odnaleźć ową przyczynę i udać się do dobrego eksperta – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być anemia, inaczej niedokrwistość, która jest wywołana brakiem żelaza w organizmie. Może to być wywołane przykładowo niewłaściwym żywieniem, lecz zdoła mieć także poważniejsze przyczyny, przykładowo choroby nowotworowe, takie jak chociażby białaczka. Z pewnością w wypadku anemii trzeba wykonać niezbędne badania u lekarza, jaki po odszukaniu przyczyny pewno zaleci odpowiednie metody leczenia.

Krwawiące dziąsła mogą być także wywołane cukrzycą, wskutek tego powinno się przeanalizować poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy aniżeli 125mg% to należałoby sporządzić pomocnicze badania, dodatkowo dbać o higienę jamy ustnej i także jeżeli zajdzie taka potrzeba – przyjmować odpowiednie leki przepisane przez doktora specjalistę (zobacz implanty (implantologia wrocław) stomatologiczne).

Następną przyczyną krwawiących dziąseł może być też niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, na przykład witaminy K czy witaminy C. Powinno się więc włączyć do swojej powszedniej diety artykuły, jakie zawierają owe witaminy, przynależą do nich między innymi takie artykuły, jak soja, szpinak, pomidory albo owoce cytrusowe, papryka albo kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, jaka może spowodować krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków. Niekiedy w trakcie użytkowania leków lub antybiotyków krwawienie dziąseł zdoła wystąpić jako niechciany skutek uboczny. Wskazane jest w takiej sytuacji skontaktować się z doktorem – szczególnie jeśli krwawienie dziąseł nie ustępuje – gdyż możliwe, że zaleci Ci on inne medykamenty czy też zmieni przedtem zaleconą dawkę.

To ledwo parę przyczyn, które oddziałują na problemy z dziąsłami, chociaż krwawienie dziąseł zdoła występować jeszcze z wielu innych rozlicznych powodów. Z pewnością jednak jeżeli krwawienie dziąseł występuje u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z doktorem.