Biznesowa moda,  Moda a finanse

Jakie plusy będzie miała współpraca z finansowym doradcą przy braniu kredytu prywatnego lub firmowego.

Zarówno firmy jak i prywatne osoby bardzo często korzystają z różnego rodzaju usług finansowych. Będą to z jednej strony kredyty i pożyczki, jeśli potrzebować się będzie jakiś pieniędzy, a z drugiej odpowiednie zainwestowanie swoich oszczędności.

W każdym takim przypadku można się samemu zabrać za szukanie propozycji, odwiedzać po kolei coraz to nowe placówki banków, i sprawdzając setki różnych ofert.

Jeśli dowiadujesz się o posiadającej fascynującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których pobiera ona informacje.

Pozostaje tylko zapytać, czy znajdzie się czas na to, ponieważ odwiedzenie kilkunastu banków osobiście czy nawet przejrzenie ich oferty na stronie będzie zajęciem na co najmniej kilka tygodni. Skupić się można na sprawdzeniu kilku, lecz przez to jest duże niebezpieczeństwo tego, że się pominie jakąś ciekawą propozycję. Można też zdecydować się na inne wyjście, którym będzie niezależny doradca finansowy. Aktualnie coraz większa liczba korzysta z usług takich doradców, bo po prostu jest to bardzo opłacalne. Można w ten sposób oszczędzić sporo czasu, który by trzeba było przeznaczyć na poszukiwania, lecz również pieniądze, gdyż doradcy przeważnie są w stanie ustalić znacznie lepsze warunki niż ludzie z ulicy.

Mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych plusów niezależnego doradcy jest to, że współpracuje on z wieloma różnymi bankami i instytucjami finansowymi. Dzięki temu ma on dostęp do wszystkich potencjalnych propozycji, które mogą zainteresować klientów. Podczas wizyty u takiego doradcy należy ustalić dokładnie, czego się szuka i na jakich warunkach, ponieważ to jest podstawą do rozpoczęcia poszukiwań. W dalszej kolejności doradca finansowy dla firm znajdzie kilka najbardziej odpowiadających ofert i przedstawi je swojemu klientowi, dokładnie omawiając wszystkie szczegóły z nimi związane.

Czasami może się nie udać znaleźć odpowiedniej oferty, czy to z powodu zdolności kredytowej, czy wymagań co do wysokości rat i kwoty. Lecz kolejnym plusem pójścia do doradcy jest to, że przez swoje kontakty w bankach często będzie on miał możliwość załatwienia kredytu, który w normalnych okolicznościach raczej nie zostałby wcale przyznany.