Gładka cera

Jakie mogłyby być symptomy grzybicy skóry głowy i co ją powoduje?

Spadek wytrzymałości organizmu może być źródłem wielu dolegliwości. Do jednej z nich należy grzybica skóry głowy. Jest to jedno z najpopularniejszych schorzeń dermatologicznych, które w dużym stopniu wpływa na jakość życia.

Niestety przypadłość ta mogłaby dotykać także najmłodszych, a jest przypadłością zaliczającą się do niezwykle zaraźliwych.
morze i plaża

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście taką grzybicę można leczyć, jednak wymaga to rozmowy z doktorem oraz wykorzystanie odpowiedniego leczenia. W jej czasie wymagane jest, żeby skóra głowy była we właściwy sposób zadbana. Chodzi tu o stosowanie środków o działaniu antyseptycznym, gdyż choroba ta spowodowana jest pojawianiem się takich grzybów jak przykładowo Trichophyton tonsurans. Są one naturalną częścią mikroflory skóry na głowie, jednak mogą stać się źródłem opisywanej dolegliwości, jeśli wytrzymałość organizmu ulegnie zmniejszeniu poprzez przyjmowanie antybiotyków. Posiadają one szerokie spektrum działania, niestety czasami także negatywnego.
aktywny wypoczynek nad jeziorem

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Do odmiennych przyczyn należą nie zachowywanie odpowiedniej higieny, przegrzanie lub zranienie skóry głowy. Takie przyczyny mogą ułatwić wnikanie w głąb naskórka różnego rodzaju dermatofitów.

Pragniesz dowiedzieć się więcej na ten interesujący temat? Namawiamy zatem na naszą nową stronę – można zobaczyć tutaj (https://ratynscystomatologia.pl/) link i trzeba w niego wejść.

Grzybica skóry głowy może objawiać się poprzez pojawianie się poszczególnych pozbawionych włosów miejsc, które zazwyczaj są ułożone w tej samej linii. Poza tym jeżeli będą one czerwone, mogłoby to przemawiać o stanie zapalnym.

Trzeba jednak mieć w pamięci, że różne typy grzybów potrafią wywoływać innego typu reakcje organizmu. Dla przykładu grzyby z rodziny Trichophyton powodują generowanie dużej liczby w nierówny sposób połamanych włosów.