Bez kategorii

Jakie istnieją próby złotego kruszcu na pierścionek?

W naszym kraju Panie noszą pierścionek z okazji zaręczyn przeważnie na palcu serdecznym prawej ręki, przynajmniej do czasu, gdy na tym palcu nie będzie znajdować się piękna obrączka.
Wiele kobiet decyduje się wtedy przenieść tego typu pierścionek na serdeczny palec lewej ręki.

panorama - bielizna

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby uniknąć ścierania się biżuterii. W szczególności nie jest to dobre dla chociażby opraw kamieni. Nierzadko z takimi pierścionkami kojarzy się również konieczność zmiany rozmiaru pierścionka. Dobrze byłoby więc starannie przeanalizować to, czy rozmiar pierścionka zaręczynowego nie należy wybierać już myśląc o lewej ręce, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru. Nie tylko funkcjonalność takiego posunięcia jest bardzo istotna, ale także sama symbolika: lewa dłoń jest przecież bliżej serca. Przeważnie najlepiej sprawdzić rozmiar pierścionka u pobliskiego złotnika.
Jeżeli decydujecie się wspólnie z ukochaną na wybór pierścionka, to sprawa jest prosta. Jeżeli jednak nie znasz rozmiaru pierścionka swej ukochanej, a chcesz, żeby zaręczyny okazały się prawdziwą niespodzianką, zainteresuj się, że istnieje parę metod, żeby poznać choćby przybliżony rozmiar swej ukochanej. Czasami bywa także tak, że dziewczyna nie nosi wcale pierścionków – w takiej sytuacji musisz mieć świadomość, że najczęściej nabywane pierścionki posiadają rozmiary od 10 do 15. Nie myl jednak rozmiaru z obwodem czy ze średnicą pierścionka. Zapoznaj się również z wiadomością, w jaki sposób zmierzyć rozmiar pierścionków. Najlepiej byłoby sprawdzić rozmiar pierścionka u najbliższego jubilera. Pierścionki ze srebra ze względu na właściwości tego metalu są kupowane bardzo rzadko.

Niestety srebro jest stosunkowo miękkie oraz dosyć szybko się zniekształca. Następnie możemy przejść do wyboru koloru. Jeżeli Twoja dziewczyna nosi złotą biżuterię, przyjrzyj się, jaki odcień złota mają zakupione przez nią ozdoby.