Profilaktycznie uważni

Jakie efekty mogą mieć niedobory niektórych witamin w organizmie człowieka? Za jakie rzeczy odpowiada witamina K2?

Funkcja witamin w naszym ciele jest ogromnie ważna. Nie zawsze razem z pożywieniem dostarczamy ciału jej odpowiednią ilość. Dlatego właśnie przydatne są w tym wypadku różnego rodzaju suplementy diety, jakie do kupienia są w aptece. O jakiego rodzaju witaminach warto pamiętać?
Witaminy wpływają w znaczący sposób na różne reakcje dziejące się w naszym ciele.

fryzjer przy pracy

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina K2 Solgar sprawdź informacje o wwitaminie k2 solgar ma związek z odpowiednim kumulowaniem się wapnia w ciele. To bardzo ważne, gdyż za jej przyczyną kontrolowane są na przykład ilości wapnia gromadzące się w żyłach. Ten wapń w zbyt dużej ilości prowadzi do zapychania żył, a w konsekwencji zaawansowanej choroby miażdżycowej oraz zatorów. witamina K2 chroni przed osadzaniem się w żyłach za dużej ilości wapnia, w konsekwencji zagrożenie chorobami układu sercowo-naczyniowego się zmniejsza.

Natomiast witamina B12 czytaj tu świetnie wpływa na nasz stan psychiczny, gdyż wpływa na układ nerwowy. Polepsza ona możliwości, jeśli chodzi o dobrą koncentrację i pamięć. Powinny pamiętać o jej zażywaniu osoby mające spadek nastroju, odczuwające wzmożone rozdrażnienie czy przeżywające duży stres. Witamina ta wpływa jakby antydepresyjnie, chociażby przez to, iż bierze czynny udział w syntezie związku serotoniny. Z reguły też zbyt mała ilość tej witaminy powoduje anemię. Wraz z innymi witaminami zapobiega odkładaniu się w organizmie substancji szkodliwych, które tworzą się podczas przemiany białka. Substancje te są szkodliwe dla układu krążenia. Są w stanie doprowadzić do zawałów, czy zakrzepów.
Ostatnio dużo mówi się o niedoborach witaminy D. Za krótka ilość czasu na kąpielach słonecznych powoduje, że nasz organizm wytwarza zbyt małe ilości tej witaminy. Jednak sporo zależy od miejsca zamieszkania. Osoby żyjące na naszej szerokości geograficznej, gdzie słońca w dużej części roku jest mało, są w większym stopniu narażone na takie witaminowe braki. Zbyt małe ilości tej witaminy w organizmie mogą doprowadzić między innymi do większego ryzyka zachorowania na nowotwór, do schorzeń układu krążenia, cukrzycy, albo schorzeń autoimmunologicznych. Niedobory tej witaminy są szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży. Dla małych dzieci może to oznaczać uszkodzenie funkcji mózgowych, jak i większe prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu albo schizofrenii.
Jak widać już chociażby po tych kilku przykładach, niedobory witamin mogą być bardzo groźne. A nie zawsze zwraca się na to tak dużą uwagę.

Często bowiem szuka się różnych innych przyczyn tego, że czujemy się źle. Natomiast warto przyjrzeć się temu tematowi z bliska, gdyż choroby robią się przez lata i wpływa na nie bardzo dużo czynników.

Czy ciekawią Cię podobne wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://www.pomocpsychologa.pl/) takiego rodzaju opisów opracowano na naszej nowej stronie. Namawiamy!

Również właśnie wspomniane małe ilości witamin w naszym organizmie. Warto mieć to na uwadze.