Gładka cera

Jak zapobiec starzeniu się skóry?

Starzenie jest pewne, jednakowo jak mnóstwo innych rzeczy, ale nic nas tak bardzo nie niepokoi jak pojawiające się na buzi zmarszczki, sprawiające, iż wyglądamy na starsze niż naprawdę jesteśmy.
Chociaż dla pewnej części dam zmarszczki są przejawem ich rosnącej erudycji, to jednakże większość z nas uważa je za dokuczające przypomnienie wieku.

Staramy więc się ich pozbyć, kupując w marketach coraz nowsze kosmetyki i botoks. Jednak wbrew pozorom mogą one zdziałać istotnie niewiele a tak naprawdę ważny jest zdrowy styl życia. Niżej odnajdziesz łatwe oraz skuteczne wskazówki, jak pozbyć się bruzd oraz dłużej radować się młodym wyglądem.
sisley pod oczy

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim przestań palić. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, iż palenie papierosów jest szkodliwe dla twego zdrowia, ale czy wiesz, iż wpływa ono negatywnie też na twą skórę? Palenie przyśpieszyć może proces starzenia się, a przez to powoduje powstawanie zmarszczek oraz wysuszenie skóry. Palenie powiększa liczbę wolnych rodników, jakie rozkładają kolagen i elastynę zawarte w skórze, co jest przyczyną tworzenia się bruzd. Czy wiesz, że ciągłe marszczenie brwi a także wykrzywianie się może spowodować powstanie na naszej cerze bruzd, szybciej niż możesz to sobie wyimaginować? Częste marszczenie brwi, skóry wokół oczu jak też ust sprawia, że mięśnie twarzy są przepracowane oraz w miejscach tych tworzą się bruzdy.

Dlatego śmiej się jak najwięcej oraz sporadycznie rób grymasy, a twa cera z pewnością wyglądać będzie lepiej i nie będzie na niej objawów starości. Zawsze przed snem wklep Sisley pod oczy. Stosując się do tych wskazówek, długo będziesz cieszyć się młodą oraz promienną cerą.