Bez kategorii

Jak szukać w dzisiejszych czasach zatrudnienia? Poznaj kilka porad

Szukanie pracy w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo ciężkie. Dziś mam dla Was sześć sposobów na skuteczniejsze szukanie pracy. Wierzę, że choć trochę Wam pomogą szukać zatrudnienie.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wysłanie jednego czy dwóch podań nie zapewnia sukcesu. Dopiero wysłanie większej ilości CV sprawia, że ktoś zadzwoni. Nie zamartwiaj się też szybko – nie każda rozmowa musi zakończyć się zaproponowaniem pracy. Dobre jest już samo zaproszenie na rozmowę – to sygnał, że Twoja propozycja budzi zainteresowanie ewentualnych pracodawców.

Wielu z nas, zwykle wysyła CV przez internet, w ciemno, praktycznie bez większych zmian. Warto jednak do tematu podejść choć trochę inaczej (sprawdź, co słychać na portalu eGospodarka.pl). Tylko wyjątkowi kandydaci decydują się na osobistą wyprawę do firmy by złożyć CV w ręce osoby zajmującej się rekrutacją i przy okazji zapyta o szczegóły wymagań stawiane kandydatom na oferowane stanowisko. Można także pomyśleć o innym wyglądzie CV, które przyciągnie rekrutera.

praca

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Warto wspomnieć także o skorzystaniu z usług agencji zatrudnienia. Jest to usługa nieodpłatna dla osób szukających pracy, jednak pozwalająca w prosty i bezproblemowy sposób na konsultowanie wybranych ofert ze specjalistą. Wyższe wykształcenie przestało być już gwarancją posiadania satysfakcjonującej posady. Nie stresuj się więc jego brakiem (czytaj o ofertach na eGospodarka.pl). Dziś najczęściej liczy się doświadczenie, zapał a także w ogromnej mierze Twoje nastawienie. Spore zainteresowanie mają ostatnio propozycje pracy (Rozglądasz się za dobrą pracą? Rzuć okiem na stanowiska – praca biurowa wrocław) na stanowisku biotechnolog, opiekun medyczny i webmaster. Praca (zobacz ogłoszenia pracy w holandii) na takich stanowiskach to nie małe wyzwanie i szansa na rozwój.

Polecanym sposobem nie tylko na zaczęcie pracy zawodowej jest wybranie chwilowego zatrudnienia (praca webmaster). Takie rozwiązanie pozwala na wybranie godzin pracy oraz dogranie ich do swojego trybu życia, a co ważne – nabranie doświadczenia w różnych dziedzinach.

W poszukiwaniu zatrudnienia, oprócz dobrego podejścia, najważniejsze wciąż są tak podstawowe tematy, jak dobrze przygotowane CV a także sensownie napisany list motywacyjny. To oczywiste elementy, jednak wielu ludzi wciąż tego nie pilnuje.

Okazuje się, że wcale nie potrzeba tak wiele by potencjalny pracodawca nas zauważył i dał nam szansę na rozwój.