Bez kategorii

Jak odpowiednio skompletować mundur harcerski?

Rodzice dzieciaków, które chcą dołączyć do harcerzy, wielokrotnie myślą nad tym, w jaki sposób idealnie skompletować konieczny strój. Mnóstwo ludzi uważa stroje harcerskie za bardzo nudne i totalnie nie wyróżniające się. W praktyce jednak znajdziemy wiele różnorodnych elementów i ciekawych wariantów, z jakich dzieciaki mogą skorzystać.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe są rzecz jasna odpowiednie koszulki dla harcerzy albo też bluzy mundurowe oraz spódnica i spodenki. Dziewczyny zakładają najczęściej komplety w kolorze szarym, zaś chłopcy zielonym.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy garnitury wrocław noor naszego wpisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Do munduru dziewczęcego można także zakupić krótkie spodenki w kolorze czarnym. Są to części niezmienne i jednakowe praktycznie dla każdego. Jednakże adekwatnie do pogody czy terenu, na którym akurat przebywają harcerze, możemy dobierać inne elementy umundurowania. Zwykle spódnice lub krótkie spodenki są zastępowane przez wojskowe bojówki w różnorodnych kolorach. Dobór kroju lub wzoru w tym przypadku zależy w głównym stopniu od wymagań i potrzeb drużyny.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając odpowiednie ubrania dla harcerzy należy zwracać uwagę w głównej mierze na ich jakość. Materiał, z którego stworzone są konkretne części ubrania powinien być solidny, żeby w różnych okolicznościach zapewniać wygodę i w żaden sposób nie ograniczać ruchów. Oprócz tego powinien być wytrzymały. Tylko dobrze wykonane ubrania będą zapewniały wygodę czy satysfakcję z użytkowania munduru.

Poza odzieżą bardzo ważne są również właściwe buty harcerskie. Podobnie jak w przypadku munduru i w tym przypadku należy mieć na uwadze w głównej mierze wykonanie obuwia. Poza tym należy zwrócić uwagę na kilka innych istotnych kwestii. Jedną z nich jest wysoka cholewka, która musi wyróżniać buty harcerskie. Ochrania ona kostkę przed złamaniem, a jednocześnie chroni stopę przed wszelkiego typu uszkodzeniami, gdy harcerz będzie musiał przymierzyć nieprzetarty szlak.

Istotna jest również solidna podeszwa, która ogranicza przemęczenie stopy przy długich marszach, szczególnie po nierównej powierzchni.

Kliknij ten link i zobacz więcej (http://www.lamalama.pl/wlokniny.html) bardziej precyzyjnych danych odnoszących się do podnoszonego tutaj tematu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

Bez względu na porę roku, warto jest dobrać buty o pełnej budowie, a dodatkowo stworzone z tworzyw wodoodpornych. Dzięki temu stopy będą maksymalnie chronione w każdych okolicznościach.