Biały uśmiech,  Gładka cera

Jak możesz zlikwidować blizny?

Mnóstwo ludzi cierpi ze względu pooparzeniowych albo potrądzikowych blizn. Całe szczęście, że są już obecnie sposoby, które umożliwiają jeśli nie całkowicie, to chociażby w dość wyraźnym stopniu je zlikwidować. Jakie sposoby proponuje obecnie pacjentom medycyna estetyczna?

Peeling, zabiegi kosmetyczne

Autor: APIS Natural Cosmetics
Źródło: www.apicosmetics.pl

Medycyna estetyczna jest w chwili obecnej najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny. Jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami. Do zabiegów stosowanych w klinikach medycyny estetycznej uwzględnione są peelingi medyczne Cieszące się popularnością peelingi medyczne umożliwiają głębokie złuszczenie naskórka. Pozwalają na między innymi usuwanie blizn powstałych w skutek trądziku. W gabinetach medycyny estetycznej możliwe jest też usuwanie blizn (linkuję) różnymi sposobami. Niezwykle często wykorzystywany jest laser. Laser (poznaj: laser naczyniowy) pozwala na usunięcie nie tylko blizn potrądzikowych, lecz też po oparzeniach czy po urazowych. W odniesieniu do peelingów medycznych jest do wyboru kilka ich rodzajów. W zależności od tego, jakie zmiany chcemy usunąć zależy wybór stosownego rodzaju peelingu.

Czynności zabiegowe z wykorzystanie peelingów medycznych będą mało inwazyjne. Specjaliści medycyny estetycznej posługują się peelingami o różnorodnym stężeniu. Stężenie peelingu lekarz (sprawdź ten gabinet dentysty i stomatologa) dopasowuje zawsze indywidualnie do pacjentki. Wybór ten uzależniony jest od tego, jaki efekt pacjent pragnie osiągnąć. Efektem ubocznym, jaki może pojawić się po zabiegu jest zaczerwieniona skóra w miejscu , gdzie przeprowadzono zabieg. Biorąc pod uwagę zabieg z zastosowaniem tego rodzaju peelingu, pacjentki muszą zapamiętać, że w chwili gdy naskórek będzie się złuszczać, nie należy sięgać po kosmetyki złuszczające. Przez czas dwudziestu jeden dni od przeprowadzenia zabiegu nie wolno także zażywać kąpieli słonecznych, a podczas wychodzenia z domu trzeba pamiętać o smarowaniu skóry twarzy (jeśli zabieg był wykonywane tylko na tej części ciała) maścią z bardzo wysokim filtrem UV.

Blizny, cera

Autor: fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Zabieg z wykorzystaniem peelingu medycznego nie może być wykonywany u każdego pacjenta. Nie są stosowane chociażby u osób, które mają stany zapalne skóry oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Peeling medyczny jest znakomity w eliminacji zmarszczek, likwiduje zaskórniki.