Profilaktycznie uważni

Jak dbać o zęby?

Szkliwo ząbków to najtwardsza tkanka ząbków – starczą jednak niedbalstwa w higienie jamy ustnej oraz złe przyzwyczajenia, aby kłopoty z ząbkami stały się faktem.
Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć niektóre zachowania.

Nieprawidłowa higiena zębów, unikanie wizyt u stomatologa a także spożywanie słodkich trunków gazowanych to tylko jedne z wielu sposobów na braki w zębach a także deficyty w uzębieniu. Jeżeli pragniesz długo cieszyć się własnymi ząbkami, przyda ci się ociupinę sugestii, czego nie powinno się robić. Nawet dzieci wiedzą, że należy myć ząbki – – > najnowszy artykuł. Wszelakie niedbalstwa wiodą bowiem do próchnicy zębów a także chorób dziąseł. Z drugiej jednakże strony, przesadna gorliwość też nie popłaca. Staranne szczotkowanie zębów po każdym posiłku w żadnym wypadku nie jest tak pożądane, jak mogłoby się zdawać. Profesjonaliści rekomendują czyszczenie zębów trzy razy na dzień – po śniadaniu, obiadku i wieczerzy. Nie należy przy tym zbytnio czyścić ząbków tuż po wstaniu od stołu. Myjąc zęby bezpośrednio po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, jakie na skutek działania kwasów wydzielających się w czasie konsumowania posiłku, staje się w wyższym stopniu miękkie. Wskazane jest zatem odczekanie 30 minut przed szczotkowaniem zębów. W tym czasie kwasy zostają zneutralizowane, zaś zęby mają czas na ponowną mineralizację. Szczoteczka do zębów powinna być delikatna. Nadto sztywna szczoteczka może bowiem niszczyć ząbki.
schorzenie

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Szkliwo myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, by po każdym posiłku użyć nitki dentystycznej.

Usuwanie resztek jedzenia z powierzchni międzyzębowych zajmuje blisko dwóch minut, natomiast pożytki płynące z tejże czynności są nieocenione. Ogromnie istotne dla zdrowia ząbków są też systematyczne wizyty u stomatologa. Stomatolog Łomża dopełnia przeglądu ząbków co pół roku.