Gładka cera

Jak dbać o ciało? Informator

Najodpowiedniej poszukać kosmetyków wykorzystujących substraty naturalnego pochodzenia. W zdrowym ciele zdrowy duch, wszyscy dobrze zdajemy sobie z tego sprawę. O należytej kondycji całego ciała najlepiej świadczy nasz design – połyskujące, zdrowe włosy a także pełna wigoru skóra. Przedsiębiorstwa wytwarzające kosmetyki, także te przeznaczone dla osób 40+, nieustannie zapewniają nas o zbawiennych dla skóry własnościach kremów jak też balsamów, naturalnie nawilżających włosy składnikach szamponów oraz oczyszczającym działaniu peelingów. Czy jednakże wszelkie z tych kosmetyków pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie?

kosmetyk

Autor: PortoBay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
O tym możemy się przekonać tylko wówczas, kiedy nauczymy się czytać listy komponentów umieszczane na etykietkach – więcej info.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej zabieg hifu wrocław bardziej precyzyjnych informacji odnoszących się do prezentowanego tutaj tematu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Warto przez sekundę przyjrzeć się niektórym z nich, a gdy coś nas zaniepokoi – poszukać substytutów proponowanych przez producentów kosmetyków naturalnych. Na początek zastanówmy się, które substancje nadają włosom i skórze żywego, pełnego wigoru poblasku. Najpoprawniej, jeżeli są to oleje naturalnego pochodzenia.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również mikrodermabrazja szczecin inne informacje na ten temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Coraz to więcej kosmetyków powstaje z użyciem „eliksirów młodości”, a więc olejku arganowego jak też oleju Makadamia. Doskonale, bowiem są to ekologiczne składniki cechujące się korzystnym dla zdrowia działaniem – stymulują i oczyszczają skórę, nawilżają ją naturalnie oraz niwelują szkodliwe działanie wolnych rodników. Gorzej, jeżeli kosmetyk składa się przede wszystkim z silikonów, jakich użycie jest bardzo powszechne. Przeważnie to właśnie silikony sprawiają, że niedrogi szampon, nie zawierający żadnych składników odżywczych, przydaje włosom błysku. Jakim sposobem? Silikony zaklejają włosy i skórę, przynosząc złudzenie giętkości, jednak za to nie przepuszczając żadnych substratów odżywczych.

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, niektóre silikony są słabo rozpuszczalne , a więc trudno je spłukać. Używanie kosmetyków mieszczących te składniki prowadzi do przesuszenia włosów a także do dużego przyspieszenia starzenia się skóry. Co czynić (w najnowszym artykule? Najodpowiedniej poszukać kosmetyków wykorzystujących substancje pochodzenia naturalnego – wzmiankowane już oleje, często stosuje się też migdałowy, sezamowy a także olej z pestek moreli), a również wyciąg z aloesu, olejki ze słodkich pomarańczy. Dobrze jest sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, jakie powstają przede wszystkim na bazie tych składników, nie zawierają zaś żadnych silikonów.