Gładka cera

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku

Wzrok to ogromnie istotny i wrażliwy narząd. Zabiegi laserowej korekty wzroku są teraz najbezpieczniejszym postępowaniem stałego pozbycia się defektów takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to dokładne wymodelowanie układu rogówki oka w ten sposób, żeby wpadające do oka promienie świetlne były kumulowane na siatkówce i kreowały wyraźny obraz.

Poprawa wzroku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Współczynniki wiązki światła laserowego kodowane są pojedynczo dla jakiegokolwiek oka w oparciu o dane nagromadzone w czasie badań wstępnych chorego. W wypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności uwydatnienie środkowej części nawierzchni rogówki.

O zakwalifikowaniu pacjenta do operacji rozsądza lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację przeprowadzają lekarze, którzy osobiście nie przeprowadzają zabiegi. W takim przypadku i tak rozstrzygającą decyzję o wykonaniu i przebiegu operacji podejmuje operator. Laserowa korekcja wzroku Warszawa wykorzystywana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda pozwalająca na zupełną korekcję wzroku . Skorzystało z niej już z sukcesem kilkanaście milionów chorych na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa wykonywana jest przy użyciu najnowocześniejszego z wykorzystywanych aktualnie sposobów. Poza wspaniałym aparatem, dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów korekty wzroku, ważne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. W czasie operacji do oka chorego podawane są krople przeciwbólowe, użycie których stanowi ów zabieg bezbolesnym.

Przeprowadzany jest w pozycji leżącej, a głowa jest położona na szczególnej podkładce zapobiegającej poruszenie głowy. Proces trwa kilkanaście minut, jednakże okres samego użycia lasera to tylko kilkanaście sekund.

Gdy laserowa korekta wzroku (Warszawa) zostaje przeprowadzona w strategiach powierzchniowych, zdjęty nabłonek ulega normalnej odnowie po operacji .

Jeśli chcesz poczytać sporo na ów temat, to zajrzyj na naszą następną stronę oraz dowiedz się także czegoś innego o tym wątku.

Plusem procedur głębokich jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po operacji i możność korekcji rozległych skaz.