Bez kategorii

Gdzie pobrać pożyczkę pozabankową? Wady i zalety kredytów bez sprawdzania historii w BIKu

Każdy może odnaleźć się w sytuacji, kiedy będzie bardzo szybko potrzebować gotówki i będzie zmuszony wziąć kredyt. Oczywiście procedury w bankach mogą trwać bardzo długo, w związku z tym ludzie coraz częściej wybierają kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybkość, jednak nierzadko nie spełniamy wymagań, żeby uzyskać pożyczę w banku. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm, w których są one przyznawane, pomijając wiele procedur.

Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Aby otrzymać kredyt od ręki często nie trzeba nawet wychodzić z domu. Obecnie niemal wszystko można wypełnić online. Dlatego też dużą dobrą stroną jest właśnie szybkie załatwienie formalności. Nie jesteśmy zmuszeni, aby zbierać masę dokumentów, możemy również być już zadłużeni. Czas (zobacz średnia ilość godzin pracy w miesiącu) między dostarczeniem wniosku staje się niedługi. Najczęściej pożyczka bez BIKu brana jest na niedużą kwotę. Tym samym okres spłaty bywa niedługi. Wszystko zależy od sumy kredytu. Sprawdź: kredyt od ręki.

Jak wiadomo firmy wydające takie pożyczki, muszą zabezpieczyć się w jakiś sposób. Jeśli użytkownik potrzebuje dużej kwoty, często taką ochroną jest nieruchomość. Wówczas oprocentowanie może być większe, gdyż istnieje pewne ryzyko, jednakże forma ta jest dostępna dla każdego. Następną zaletą tego typu pożyczek są opisane już powyżej minimalne formalności. Nierzadko wystarczy dowód osobisty oraz wypełnienie wniosku.

Czy zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to idź dalej elektroniczny obieg faktur i przejrzyj tam następne zajmujące wpisy. Nie zwlekaj!

Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością w stosunku do klienta. Każdy ma możliwość negocjacji warunków spłaty.

Wróćmy do pożyczki pobieranej przez Internet. Udogodnienie jest o tyle duże, że przedstawiciel może przyjechać do naszego mieszkania, żeby dokończyć procedury. Istotne jest także to, że to często jedyna możliwość otrzymania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego rodzaju kredytach nie wymagane jest też zaświadczenie o zarobkach. Rzecz jasna są również wady takich transakcji. Po pierwsze oprocentowanie często jest naprawdę wysokie. Nietrudno w sytuacji braku formalności popaść w błędne koło i pożyczać kredyty w celu spłacenia poprzednich, jednocześnie coraz bardzie się zadłużając.

polskie monety

Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki bez BIKu to również prowizje i różne opłaty, o których często nie jesteśmy informowani wprost. Dlatego też naprawdę warto dokładnie zapoznać się z warunkami przyznania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak to zaplanowaliśmy. Pożyczki często są ryzykowne, aczkolwiek w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu konieczne. Bez związku z tym, w jakich miejscach pobieramy kredyt, należy pamiętać o skrupulatnym zapoznaniu się z umową.