Gładka cera

Cierpienie w imię ideału? Innowacyjne wyposażenie salonów kosmetycznych z pomocą paniom oraz ich urodzie

Kobiety wyjątkowo dbają o swój wygląd. Kiedyś wystarczyły dobre kosmetyki i „domowe” metody upiększania skóry, teraz to nie wystarcza. Rozwój techniczny i naukowy odcisnął swoje piętno w branży kosmetycznej, owocując mnogością maszyn wspierających panie w dążeniu do wcielenia piękna.

wyposażenie salonów kosmetycznych

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Przez kilka ostatnich lat, jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu salonów – informacje – kosmetycznych. To firmy, gdzie można zamówić profesjonalny zabieg pielęgnacyjny, wykonany przez profesjonalistów. Zabiegi proponowane przez takie salony, są naprawdę bardzo zróżnicowane. Depilacja różnymi sposobami oraz urządzeniami, laserowe zabiegi wygładzania skóry, liftingi oraz wszelkie pozostałe zabiegi kosmetyczne. Oferta jest tak szeroka, a wyposażenie salonów kosmetycznych tak zróżnicowane, iż trudno zdać sobie sprawę z tego, co faktycznie można uczynić dla bycia piękną.
Jednym z najczęściej przeprowadzanych przez panie zabiegów, jest usuwanie owłosienia. Panujący obecnie wzór piękna powoduje, że panie chcą poddawać się tego typu zabiegom, jeśli chcą być idealne. Istnieją rożne sposoby depilacji. Można go wykonać w domu, z pomocą maszynek – jednorazowych lub podłączanych do prądu czy laserowych, albo z użyciem specjalnego wosku. Pomimo to, wiele kobiet umawia się na zabieg w salonie kosmetycznym, na profesjonalne usunięcie owłosienia. Depilacja za pomocą specjalistycznych urządzeń w salonie pozostawia znacznie dłużej utrzymujące się rezultaty, w porównaniu do metod domowych. Niestety część profesjonalnych zabiegów kosmetycznych wiąże się z większym kosztem, bolesnym dyskomfortem oraz możliwymi bolesnymi reakcjami skóry, szczególnie w trakcie kilku pierwszych zabiegów. Kuracje te są także bardziej inwazyjne, ale czego się nie robi dla pięknego wyglądu? Dla zainteresowanych: wpis.

Wyposażenie salonów kosmetycznych nieustannie ulega zmianie lub jest uzupełniane o nowe maszyny. Jedną z takich innowacyjności jest laser elight. Przeznaczony jest on do usuwania owłosienia wiązką promieni świetlnych. Jest połączeniem innych metod, których używano wcześniej, a zasady ich działania z pewnością wyczerpująco opisze pracownik każdego salonu. Laser elight różni się od innych, podobnych urządzeń, gdyż ma znacząco większą głowicę (6 cm2), a emitowane przez niego promienie świetlne są rozrzucone i są zróżnicowane pod względem długości, co pozwala im dotarcie na różne głębokości skóry. Zabieg ten można powtarzać częściej niż inne, gdyż nie podrażnia tak bardzo skóry. Tutaj więcej: ciekawostka.

Mimo, że wizyta u kosmetyczki zazwyczaj nie jest tania, to zawsze możemy być pewne, że przeprowadzone tam kuracje pozostawią długo trwające i bardzo zadowalające efekty.