Odzież elegancka,  Staniki push-up

Jak dużo pracy potrzeba na uszycie stroju?

Bycie artystą teatralnym to ogromny kawał chleba. Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z owym fachem, wie że wymaga on mnóstwo od człowieka. W głównej mierze czasu, ogromne ilości czasu, jaki należy poświęcić na ćwiczenie roli.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast za sceną jest jeszcze więcej pracy. Zerknijmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za każdym aktorem stoi wielka ilość statystów, jacy dbają o dobrą prezencję aktorów. Makijażyści troszczą się o to by twarz się nie błyszczała, lub mają więcej roboty, gdy aktor gra rolę, jaka potrzebuje długotrwałej charakteryzacji. Czasami właściwa charakteryzacja trwa pół dnia. Sami zdajecie sobie sprawę, iż to wiele wymagająca od aktora oraz od makijażystów praca. Lecz najbardziej czasochłonne jest szycie ubrań, w które czasem zaangażowanych jest dwustu ludzi. Uszycie tylko jednego przebrania może trwać kilka tygodni. Niektóre stroje wymagają sprowadzenia rzadkich materiałów, jak chociażby futer albo aksamitów. Żeby się przekonać ile trwa tworzenie kompletnego przebrania stwierdziłem, iż zlecę szycie – noor.pl/ przebrania Gandalfa. Okazało się, że koszt stworzenia tego ubrania (zobacz Dortex używana odzież) będzie kosztować gigantyczną kwotę tysiąca złotych. Jak możecie zauważyć wyszywanie strojów dla artystów teatralnych wymaga od szwacza mnóstwo. Przede wszystkim precyzji, gdyż ilości materiałów są skończone, zatem profesjonalista nie może się pomylić. Niektóre kostiumy wymagają połączenia na przykład bardzo grubej skóry z lnem który jest również ciężki w obróbce. Wtedy do szycia przystępuje nawet sześciu pracowników, jacy na początek zmiękczają skórę, żeby potem mocną igłą do zszywania połączyć za pomocą żyłki na ryby oba materiały. Nie dosyć, że zawód artysty teatralnego jest trudny to za nim stoi mnóstwo innych pracowników, którzy dbają o jego odpowiedni wygląd w czasie spektaklu.

Nic dziwnego teraz, iż bilety na najnowsze spektakle są bardzo drogie, kiedy już to wszystko wiecie. To co widzimy na scenie to wyłącznie wierzchołek góry lodowej.