Profilaktycznie uważni,  Zerwij ze swoim nałogiem

Jak dać sobie radę z chorobą siatkówki? Czy istnieją określone skuteczne zabiegi na te problemy?

Z pewnością, siatkówka to najbardziej istotna część oka, dzięki niej można widzieć. To dokładnie w niej znajdują się receptory, które odbierają bodźce świetlne jak i fotoreceptory, jakie przekształcają energię świetlną w elektryczną, tak żeby można było drogą nerwową wysłać impulsy do mózgu, jakie są niezbędne do procesu widzenia.

więcej

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Odklejenie siatkówki to choroba oka, w czasie której siatkówka ulega rozerwaniu albo odklejeniu od znajdującej się pod nią naczyniówki. Występuje pogorszenie widzenia, a czasami i utrata wzroku. Na tego typu chorobę cierpią czasami osoby z wysoką krótkowzrocznością a także ludzie chorzy na cukrzycę i atopowe zapalenie skóry.

Ryzyko tego rodzaju choroby wzrasta u wszystkich, szczególnie u pań po 50. Na szczęście dostępne jest leczenie siatkówki oka i coraz więcej osób to wykorzystuje. Wyniki są bardzo dobre, tak więc nie powinniśmy z tym za długo zwlekać. Jeżeli doszło do przedarcia, bez odwarstwienia, to wystarczy zabieg ambulatoryjny przy pomocy lasera. Przekonajmy się jak kształtują się stawki, ponieważ jak operacja laserowa oczu cena może się różnie kształtować. Tego rodzaju zabieg (Dr Janicki – konsultacje neurochirurgiczne przez internet) polega na tym, że promień lasera wytwarza małe blizny, które trzymają siatkówkę i zapobiegają odwarstwieniu.

Jeżeli jest to odwarstwienie to jesteśmy w stanie zaleczyć to dwoma sposobami operacyjnymi. Przy niezbyt dużym uszkodzeniu trzeba założyć plomby, które niszczą tworzące się w siatkówce dziury. Takie plomby przyszywa się do twardówki i pozostają one w oku na zawsze, lecz pacjent nie zauważa ich i nie czuje. Inną]Kolejną metodą jest witrektomia.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z radością pragniemy rzec Ci, że czeka na Ciebie nowy kolejny link (http://www.e-militaria.pl/plecaki-i-torby-55) pod poniższym linkiem.

To nowatorska technika, jedyna szansa w sytuacji uszkodzenia siatkówki przez zrost z ciałem szklistym.