Zerwij ze swoim nałogiem

Dużo dzisiejszych par nie może się ze sobą dogadać. Czy istnieje recepta na kryzys małżeński?

Niestety, ale współcześnie ludzie są bardzo zabiegani, co powoduje, że wielu z nas nie ma czasu na to, żeby choć na moment się zatrzymać i pomyśleć nad relacjami ze swoimi najbliższymi. W rezultacie, dość często dochodzi do konfliktów pomiędzy wszystkimi członkami rodziny, a zwłaszcza między małżonkami, zarówno z krótkim, jak i długoletnim stażem.

małżeństwo

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki informują, że praktycznie większość par ma w związku jakieś problemy. Kłótnie stanowią codzienność dla wielu osób i wiele z nich uważa, że jak najbardziej jest to normalne zjawisko. Zazwyczaj nie są one nazbyt poważne, dlatego takie małżeństwa mogą trwać ze sobą nawet kilkadziesiąt lat i się wzajemnie detronizować. Nie oznacza to natomiast, że nie ma potrzeby podejmować choćby prób polepszenia takich relacji. Można wymienić wiele takich par, które praktycznie w ogóle się ze sobą nie sprzeczają. Tylko wówczas można tworzyć naprawdę szczęśliwy związek, gdzie obie połówki doskonale się ze sobą czują. Absolutnie każdy z nas powinien do tego dążyć, na różne możliwe sposoby. Podstawą powinien być bowiem szczęśliwy, harmonijny i udany związek.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnych rozwiązań, aby poprawić bliskie relacje z naszym partnerem. Jeżeli chodzi o gabinet psychologiczny Warszawa gwarantuje nam ona co najmniej kilkadziesiąt tego typu miejsc, gdzie możemy pomówić o swoich problemach z osobą, która się na tym po prostu zna. Specjaliści w tej dziedzinie mogą dotrzeć do nawet najbardziej ukrytych źródeł problemu, dzięki czemu możliwe jest realne i długotrwałe naprawienie relacji, a nie tylko tymczasowe – gabinet psychologiczny Bożeny Jakubowskiej.

Jak odbywa się skuteczna terapia?

Jeśli czujemy, że relacje z naszym partnerem mogą wyglądać o wiele lepiej to niezwłocznie winniśmy udać się do specjalisty wraz ze swoim partnerem. Takie spotkania przebiegają w pełnym, trzyosobowym gronie, co jest bardzo ważne. Terapia małżeńska ma na celu wyszukanie źródła problemu. Poza tym, obydwie strony mogą wypowiedzieć swoje żale w towarzystwie kogoś trzeciego, obiektywnego, kto we właściwy sposób może ocenić poszczególne kłótnie czy sprzeczki. Można wymienić wiele przykładów, kiedy małżeństwa wychodziły dzięki temu z głębokiego kryzysu.