Biały uśmiech,  Gładka cera

Doskwierający problem – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim radzić? Jakie są możliwości? Czy mamy szansę sobie z tym poradzić samemu?

Główną przyczyną powstawania odcisków jest niewłaściwie dopasowane buty. Kobiety często kupują buty, które na przykład są mniejsze o jeden numer. Zachowujemy się tak, gdyż dana para butów bardzo nam się będzie podobać i nie widzimy odmiennej możliwości niż ich zdobycie – bez względu na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej często wybieramy obuwie, które potrzebuje nienaturalny układ naszej stopy, tj. obcasy. Na skutek noszenia tego typu butów zmienia się nacisk na stopę tworzony podczas naszej podróży. W tym wypadku obciążona zostaje jej przednia część, w sferze której może dojść do powstania odcisku. Wiele z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym nieprzyjemne odciski zlokalizowane na powierzchni stopy nie znikają.

W tym wypadku można udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich pielęgnacji oraz będzie umiał rozróżnić różnorodne schorzenia, które mogą dotknąć tę partię naszego ciała. Podczas tego typu wizyty podolog podologia gliwice wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk może zostać zupełnie zlikwidowany bez szkody dla naszego zdrowia – więcej informacji na ten temat. Inną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczenie stwardniałej skóry stóp tak, aby odcisk stał się mniej twardy i łatwy do zlikwidowania. Do określonej miski dodaj odrobinę soli do stóp, a potem wlej do niej nieco ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej zupełnie zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osuszaj stopy przy pomocy ręcznika.

W sytuacji gdy odcisk jest niezbyt duży i niezbyt głęboko umiejscowiony – wystarczy, że wykorzystasz ostrą tarkę do stóp. Modzel w mgnieniu okabędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on zupełnie duży i dość głęboko zlokalizowany – konieczne będą odpowiednie cążki do usuwania odcisków. Kupisz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać niezwykle uważnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj zakładania niewygodnego obuwia. Taki prosty zabieg zabieg bb glow w glowspa naprawdę ma szansę zapewnić efekty, ale czy tak się stanie zależy od stopnia wytworzenia wybranej zmiany na stopach.