Biały uśmiech

Depilacja laserowa – czy uzyskam efekt „wow”? Podstawowe informacje o depilacji

Idealnie gładka skóra na zawsze? Sporo pań o niej marzy! Najnowsze preparaty, jak kremy depilujące albo pasta cukrowa oraz najnowsze modele depilatorów są w stanie na dłużej zagwarantować efekt doskonale gładkiej skóry tak miłej w dotyku jak tuż po depilacji, ale tylko depilacja laserowa jest w stanie zlikwidować zbędne owłosienie na zawsze. Czy warto decydować się na serię zabiegów?

depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite
Na depilację laserową należy wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej albo do kosmetologa, który posiada potrzebny sprzęt oraz umiejętności a także doświadczenie. Jeśli pochodzimy z małego miasta, wybierzmy renomowany gabinet raczej w większym mieście. Gabinetu możemy poszukać kierując się pozytywnymi opiniami i wpisując „depilacja laserowa Warszawa”. Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Osoby, jakie sądzą, że pojedyncza wizyta wystarczy, niestety się mylą. Laser (zobacz: laser do usuwania owłosienia) wytwarza wiązkę światła, która przenika do pierwszych warstw skóry.

Przeczytać tutaj: .

Taki typ ciepła działa niszcząco na cebulkę włosa, osłabia je w efekcie czego całkowicie znikają. Depilacja laserowa działa tak samo u wszystkich, jednak osoby o mocniejszej pigmentacji skóry i włosów oraz o twardszej budowie włosa maja tendencje do wyraźniejszych efektów tego zabiegu. Na jednej części ciała zabieg trzeba powtórzyć parę razy, bowiem włosy nie rosną równo, a światło najlepiej działa na włosy w fazie wzrostu. Depilacja laserowa jest trwała, choć po zakończonym cyklu zabiegów należy raz w roku ponowić depilację (tzw. zabiegi utrwalające). Dlatego też lepiej mieć zaufany gabinet polecony przez kogoś lub znaleziony przez „depilacja laserowa Warszawa” i wykonać w nim wszystkie zabiegi. Wizyty te podnoszą koszty tego zabiegu.

Naturalnie, bardzo wygodne jest to, iż nie trzeba usuwać włosów mechanicznie. Szczególnie latem, gdy chętniej pokazujemy nogi czy wkładamy bikini. Moc, jaką daje laser, nie jest szkodliwa dla ludzi, nie wnika również w głębokie rejony skóry, dlatego nie wpływa negatywnie na ciało, ponieważ strumień lasera działa jedynie na powierzchni skóry. Niektóre panie odczuwają lekki dyskomfort czy pieczenie w trakcie zabiegu, lecz taki typ dolegliwości to sprawa indywidualna. Po zabiegu nie powinno się używać żadnych preparatów podrażniających skórę.