Zerwij ze swoim nałogiem

Borykasz się z problemami z oczami? Być może przyszła najlepsza chwila na dobry zabieg?

Oko jest jednym z najistotniejszych ludzkich narządów. Pozwala nam widzieć piękny świat, poznawać otoczenie zmysłem wzroku, cieszyć się ładnymi rzeczami oraz komfortowo wypełniać zwykłe czynności. Kiedy pojawiają się problemy zdrowotne związane ze wzrokiem, funkcjonalność człowieka znacząco się zmniejsza oraz staje się przyczyną dyskomfortu. Przez to, jeśli mamy do czynienia z jakimikolwiek zaburzeniami wzroku, nie warto czekać na rozwój choroby lecz lepiej natychmiast zgłosić się do specjalisty.

operacja okulistyczna

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Masz zaćmę? Zdecyduj się na zabieg!

Tytułem zaćmy określa się schorzenie soczewki oka, jakie polega na niejednokrotnie naturalnym procesie starzenia i jej mętnienia. Poprzez taką soczewkę światło nie może dotrzeć do siatkówki oka i przez to widziany obraz staje się zamglony i pozbawiony wyrazistości. Jest to wada, której nie da się skorygować z użyciem okularów czy soczewek, zatem jedyną alternatywą jest operacja zaćmy. Polega ona na zdjęciu zmętniałej soczewki oraz wszczepieniu na jej miejscu sztucznej soczewki (co to jest zaćma?). Rzeczona korekta znacząco polepsza komfort widzenia, jak też całego życia.

Refrakcja – o co z nią chodzi?

O nieprawidłowościach refrakcji oka mawia się, kiedy mają miejsce zaburzenia w załamaniu promieni świetlnych przenikających poprzez kolejne struktury narządu oka.

Jeżeli chcesz znaleźć materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj ochrona przed promieniowaniem rtg i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Wymienia się trzy podstawowe wady refrakcji czyli krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. W sytuacji, gdy podejrzewa się u siebie jakąś z wymienionych nieprawidłowości, warto udać się do kliniki okulistycznej, gdzie będzie przeprowadzone kompleksowe badanie mające za zadanie wykazać, z jaką wadą ma się do czynienia. Korekcja refrakcji lub inaczej mówiąc wad wzroku okazuje się obecnie bardzo dokładna i nowoczesna, ponieważ z sukcesem stosuje się laserowe korekty wzroku – .

badanie okulistyczne

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wzroku nie da się funkcjonować!

Odpowiednie działanie narządu oka okazuje się kluczowe dla możności optymalnego funkcjonowania w czasie zwyczajnych obowiązków, jak również bardzo istotne dla bezpieczeństwa pacjenta. Dlatego kiedy jedynie dostrzega się u siebie jakieś niepokojące sygnały, najlepiej szybko skonsultować je z okulistą oraz rozpocząć leczenie, tym samym powstrzymując postęp wad. Nie powinno się lekceważyć znaczenia zabiegów okulistycznych, bo można sobie poważnie zaszkodzić.