Profilaktycznie uważni

Słabo widzisz, ale obawiasz się zabiegu? Laserowa korekta oczu jest nowoczesna i pewna, po prostu doskonała dla ciebie!

Prawidłowe widzenie okazuje się konieczne dla wygody życia. Komplikacje związane z nieostrym widzeniem wprowadzają liczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, zabierają radość z życia oraz nierzadko bywają przyczyną frustracji. Osoby, które słabo widzą, często zakładają okulary oraz soczewki korygujące, mimo wszystko też i to znacząco komplikuje życie i nie każdy okazuje się z takiego rozwiązania zadowolony. Inną opcją może okazać się operacja.

badanie okulistyczne

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego warto zdecydować się na operację oczu?

Operacje oczu stają się jedyną szansą, aby skutecznie i pewnie pozbyć się uciążliwych wad wzroku.

Sprawdź ten link – ta wskazówka z serwisu (https://www.hospicjumkatowice.pl/wolontariat/wolontariat-staly.html) pokaże całkiem nową porcję informacji na temat, który być może wydać Ci się warty zainteresowania!

Jeszcze nie tak dawno pacjenci podchodzili do nich wyjątkowo nieufnie, lecz obecnie poważnie się to odmienia. Wszystko dzięki temu, że w leczeniu z powodzeniem stosuje się innowacyjne rozwiązania, jak choćby laser. Okulistyka okazuje się jedną z najwcześniejszych dziedzin medycyny, która sięgnęła po to komfortowe narzędzie. Dzięki niemu pacjenci dotknięci przeróżnymi wadami wzroku mogą znów cieszyć się dobrym widzeniem!

Laserowe leczenie wzroku zyskuje coraz większą popularność!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w przeprowadzanych zabiegach laser pożytkowały tylko nieliczne kliniki, przez co czas oczekiwania na zabieg stawał się bardzo długi. Dzisiaj każdy pacjent, który wyrazi zainteresowanie dokonaniem laserowej operacji wzroku, bez problemu wyszuka szpital lub klinikę okulistyczną, gdzie przeprowadza się takie zabiegi (oto jedna z nich). Związane bywa to z zainteresowaniem, jakim szczyci się ta metoda, jak też z powszechniejszym dostępem do specjalistycznego i udoskonalonego sprzętu. W obecnych czasach laserowe leczenie wad wzroku wydaje się jedyną słuszną opcją, ponieważ jest bezpieczne, dokładne, a przy tym pozwala leczonym szybko wrócić do normalnego życia – .

Co można leczyć tą metodą?

Laserowe operacje oczu polecane bywają pacjentom, u których występują: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, jak także kombinacje wymienionych nieprawidłowości. Stosując niezwykle precyzyjną wiązkę lasera udaje się modelować rogówkę oka, dzięki czemu dochodzące do oka promienie światła skupiają się na siatkówce oka oraz zapewniają wyraźny obraz. Laserowe korekty wzroku obejmują parę odmiennych możliwości działania, w czasie kwalifikacji do zabiegu specjalista dobiera najbardziej optymalny model leczenia.