Bez kategorii

Czy można być skazanym na karę pozbawienia wolności za swe zadłużenia?

Nie wszyscy ludzie mają świadomość, że można trafić do więzienia za swe zadłużenia. Jednak dzieje się tak jedynie w co poniektórych wypadkach. W tym przypadku nie musimy liczyć na przedawnienie długu, ponieważ są takie sytuacje, w jakich wymigiwanie się od zapłaty może zakończyć się zasądzeniem kary więzienia.

więzienie

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Nie spłacanie tzw. chwilówek to jeszcze nie powód do odsiadki, jednak malwersacje skarbowe mogłyby się już zakończyć karą 15 letniego więzienia.

Chciałbyś przeczytać coś równie ciekawego? Super, ta strona www (http://www.incube.pl/) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ przeczytasz na niej sporo tego typu danych.

Do zakładu karnego można by trafić za swoje zadłużenia, lecz jedynie w niektórych przypadkach. Więzienie za zadłużenie może nastąpić w tego typu okoliczności, kiedy wierzyciel uchyla się od płacenia oraz będzie mu to udowodnione. W odmiennym wypadku dosyć ciężko jest mówić o tym, że za zadłużenia można by iść do zakładu karnego, gdyż jedynie za niezapłacone zobowiązania nikt nie ma prawa odbierać żadnemu człowiekowi wolności.

Sytuacje, które wprost wpływają na powstanie należności, które powodują, że jakaś osoba pójdzie do zakładu karnego za zadłużenia, czyli potocznie mówiąc za zaleganie z płatnością alimentów, lub wyłudzenie kredytu czy pożyczki, niezapłacenie mandatu, wyzbywanie się majątku, unikanie podatków. Jeżeli chodzi o pożyczki czy kredyty, to nie spłacanie „chwilówek” nie może się zakończyć w areszcie. Nie znaczy to jednak, że wierzyciel pożyczkowy jest zupełnie bezkarny. Konsekwencje nie spłacania tzw. chwilówek to chociażby wpisanie konkretnej osoby do KRD czy też strata zdolności kredytowej.

Z tego też powodu chociaż więzienie za długi nie odnosi się do „chwilówek”, to spłacanie należności jest najbardziej istotne dla każdego człowieka, nawet takiego, który ma niezwykle trudną sytuację, tego typu jak chociażby podział kredytu dokonywany po rozwodzie. Dlatego też trzeba robić wszystko, żeby nie mieć żadnych należności finansowych.