Biznesowa moda,  Moda a finanse

Czy każdy z nas jest w stanie próbować grać na giełdzie? Ależ oczywiście, należy jednak poznać pewne podstawy

Każdy z nas, jak posiada jakieś oszczędności na koncie może spróbować swoich sił na giełdzie. Jak jednakowoż wykonać pierwsze kroki i posiadać pewne szanse na końcowy sukces? O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Początkowo trzeba wybrać biuro maklerskie i stworzyć tam rachunek inwestycyjny. Dzięki takiemu działaniu możemy dokonywać zakupu oraz sprzedaży akcji, na przykład akcje pge. Jesteśmy w stanie to zrobić w oddziale wybranego biura, lecz również przez sieć. Ta druga opcja, choć znacznie bardziej komfortowa, zajmuje jednakowoż większą ilość czasu. Należy bowiem czekać na odesłanie kompletu dokumentów oraz uwierzytelnienie umowy. Żeby otworzyć rachunek klient potrzebuje jedynie numeru dowodu osobistego i numeru NIP.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usług konkretnego biura maklerskiego, trzeba bardzo na spokojnie poznać ofertę brokerów, którzy działają na rynku. Bardzo kluczowa jest nie tylko kwestia wielkości opłat za prowadzenie rachunku i prowizji za zleconą transakcję, lecz jednocześnie zaoferowanie klientom narzędzia, analizy oraz rekomendacje. Następnie powinniśmy poszukać giełdowego pewniaka – . Wybierając dane akcje, w jakie pragniemy inwestować najkorzystniej przyjrzeć się lepiej tajnikom analizy technicznej oraz fundamentalnej. Jedna, jak i druga technika ma jedyny cel, ażeby przewiedzieć przyszłe ceny akcji oraz określić najlepszy moment zakupu bądź sprzedaży papierów.

Nie wahaj się dłużej – kliknij tu – przeczytasz tam uwagi na temat (http://www.banery-druk.net/baner-powlekany-premium) odnoszące się do tej tematyki, one także zapewne bardzo Cię zaabsorbują.

Mają one jednocześnie różnorodne zastosowanie jakie jest zależne od zaakceptowanej strategii inwestycyjnej. Analiza techniczna, jaka bazuje na danych zmian historycznych cen akcji spółki, najlepsza jest dla graczy stawiających na inwestycje w krótkim horyzoncie czasowym. Analiza fundamentalna, jaka prognozuje ceny akcji opierając się o wskaźniki makroekonomiczne, umożliwia przewidzieć zachowanie akcji w dłuższym terminie.

Gdy już wyszukamy atrakcyjną spółkę, na przykład akcje energa musimy złożyć zlecenie kupna w biurze maklerskim. Możemy to zrobić przez internet, telefonicznie lub osobiście w biurze – inwestuj w gigantów energetycznych . Zmawiając zlecenie kupna akcji, trzeba podać nazwę spółki i liczbę akcji, które pragniemy zakupić, termin realizacji zlecenia i cenę, po jakiej planujemy przeprowadzić transakcję.