Biały uśmiech,  Gładka cera

Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanego mężczyzny, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jednym z atrybutów prawdziwego mężczyzny jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u mężczyzn w zasadzie od wielu kilkunastu lat, i w zasadzie do samego końca należy o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowane wąsy i broda są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, który będzie niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Niekiedy jeszcze można tolerować męski, kilkudniowy zarost, lecz tylko w nieoficjalnej sytuacji, na bardziej oficjalne okazje należy jednak przypilnować tego, żeby żadnego zarostu nie mieć.

A do jego pielęgnowania będzie parę różnych technik. Nowoczesne osoby, które nie lubią tego typu pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą maszynki elektryczne, za ich pomocą da się rozprawić z zarostem sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Jednak większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni tradycyjne metody. Najstarszą i powszechnie uznawaną za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Dawniej, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna opcja, lecz obecnie nie każdy dałby sobie radę z niezwykle ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą obecnie metodą golenia są różnego rodzaju maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od całkiem tanich jednorazówek aż po nowoczesne, kilkuostrzowe egzemplarze. Lecz golenie to nie tylko sama maszynka czy brzytwa. Zarost przed tą czynnością należy odpowiednio zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia .

Masz ochotę dowiedzieć się więcej detali na ten zajmujący temat? Zatem ten tekst doczytaj i sprawdź (galeriaoswietlenia.pl/) następną witrynę pod tym linkiem.

Mniej popularne, ale ponoć dużo lepsze jest użycie typowego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że większości panów po prostu nie będzie się chciało z tym bawić.

Po pozbyciu się włosów warto również zadbać o podrażnioną skórę. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry krem (zobacz ekologiczny krem do twarzy oferowane przez siberica.com.pl) po goleniu, wielu panów bardzo chętnie sięga również po ałun, jaki działa ściągającą i bakteriobójczo, a równocześnie doskonale hamuje krwawienie. Wybierając kosmetyki i akcesoria do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, tu na przykład świetnie wypadają artykuły firmy dovo razors.