Biały uśmiech,  Gładka cera

Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanego mężczyzny, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jednym z atrybutów prawdziwego mężczyzny jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u mężczyzn w zasadzie od wielu kilkunastu lat, i w zasadzie do samego końca należy o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowane wąsy i broda są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, który będzie niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Niekiedy jeszcze można tolerować męski, kilkudniowy zarost, lecz tylko w nieoficjalnej sytuacji, na bardziej oficjalne okazje należy jednak przypilnować tego, żeby żadnego zarostu nie mieć.

A do jego pielęgnowania będzie parę różnych technik. Nowoczesne osoby, które nie lubią tego typu pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą maszynki elektryczne, za ich pomocą da się rozprawić z zarostem sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego.

Nie zapominaj, że istotna propozycja powinna być pokazana w właściwy sposób. Przeglądnij trochę kolejnych wpisów i wybierz taki produkt, który Ci się spodobał.

Jednak większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni tradycyjne metody. Najstarszą i powszechnie uznawaną za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Dawniej, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna opcja, lecz obecnie nie każdy dałby sobie radę z niezwykle ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą obecnie metodą golenia są różnego rodzaju maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od całkiem tanich jednorazówek aż po nowoczesne, kilkuostrzowe egzemplarze. Lecz golenie to nie tylko sama maszynka czy brzytwa. Zarost przed tą czynnością należy odpowiednio zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia .

Masz ochotę dowiedzieć się więcej detali na ten zajmujący temat? Zatem ten tekst doczytaj i sprawdź (galeriaoswietlenia.pl/) następną witrynę pod tym linkiem.

Mniej popularne, ale ponoć dużo lepsze jest użycie typowego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że większości panów po prostu nie będzie się chciało z tym bawić.

Po pozbyciu się włosów warto również zadbać o podrażnioną skórę. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry krem po goleniu, wielu panów bardzo chętnie sięga również po ałun, jaki działa ściągającą i bakteriobójczo, a równocześnie doskonale hamuje krwawienie. Wybierając kosmetyki i akcesoria do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, tu na przykład świetnie wypadają artykuły firmy dovo razors.