Gładka cera

Czemu używanie farb do włosów nie wpływa na nie najlepiej, jakie są sprawdzone sposoby ich regeneracji.

Wiele kobiet chce stylowo i elegancko się prezentować, i dużo robi naprawdę dużo w stronę tego, aby faktycznie tak było. Z tego też powodu właśnie dla nich półki w drogeriach będą się aż uginać od przeróżnych preparatów oraz środków mających pielęgnować i poprawiać urodę.

kosmetyki chenice

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niektóre z używanych zabiegów mogą mieć niekiedy jeszcze swoją drugą stronę, to znaczy w jakiś sposób działają negatywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o włosy. Przy farbowaniu, bo to właśnie ono jest takim zabiegiem, stosuje się często dość mocne środki chemiczne. Nałożenie farby jeden raz zapewne nic poważniejszego nie zrobi, lecz regularniejsze stosowanie takich preparatów może już tak obojętne nie być. Włosy mogą stać się wysuszone, matowe i pozbawione blasku, dodatkowo niektóre kosmetyki tego typu mogą powodować uczulenia oraz alergie. Szczególnie szkodliwy będzie amoniak, który charakteryzuje się jednak dużym poziomem skuteczności, więc nadal jest powszechnie używany. Negatywne oddziaływanie mają także różnego rodzaju utleniacze, które powodują utratę blasku przez włosy.
W związku z tym że większość pań za żadne skarby świata nie zrezygnuje z farbowania włosów, to trzeba równocześnie zastosować różnorodne preparaty i odżywki mające poprawić ich kondycję. Istotny będzie więc przede wszystkim szampon, który jest podstawowym środkiem pielęgnacyjnym, w sklepach można już kupić dedykowane do włosów po kolorowaniu.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie następny wpis – a w nim ciekawostka na ten temat. Sprawdź obowiązkowo i życzymy miłej lektury.

Warto też się zaopatrzyć w odpowiednią maskę i odżywkę, one także znacznie mogą pomóc w przywróceniu włosów kondycji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także kosmetyki chenice przeznaczone przede wszystkim do regeneracji i odbudowy włosów po przejściach.

Dzięki całkowicie naturalnemu składowi i odpowiednim technologiom wytwarzania preparaty tej firmy będą doskonale odbudowywać nawet najbardziej zniszczone włosy. Tak duża skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są mikroskopijnymi molekułami przenoszącymi aktywne związki wewnątrz włosa, tym samym odżywiając go i wzmacniając zdolność do regeneracji.