Gładka cera

Czasem aż trudno uwierzyć, iż się czegoś boimy. Lecz nic nie poradzimy, lęk nie jest zbyt racjonalny

Zdarzają się specyficzne okoliczności, na które reagujemy natychmiast nie analizując, dlaczego tak jest. Są to pewne odruchy, o których nie mamy pojęcia, a które determinują nasze zachowanie. Jak zobaczymy pająka pierwszą rzeczą którą zrobimy, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, jednak to nie wpływa na nasze działanie. Główną role gra tu podświadomość. Po prostu, odziedziczyliśmy to po przodkach. Czy ułatwia nam to życie czy utrudnia?

Zależy w jakiej sytuacji, bo jak jesteśmy przykładowo u dentysty czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to (jaki lifting osoczem wybrać w Warszawie) tez będziemy się bronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic niebezpiecznego. Po prostu w taki sposób odpowiadamy na ból, nawet niezbyt dokuczliwy. Z jednej strony odpowiedź na ból, z drugiej źle doznania z dzieciństwa. Nasz mózg wpoił sobie negatywne odczucie związane z dentysta i teraz ma to wpływ to na nasze życie.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany tekst, szybko sprawdź jeszcze ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z różnymi fobiami.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, otwartych przestrzeni, zagubienia w dużych miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To symptomy, które mogą poniekąd wynikać z naszego charakteru, ale także z naszych dotychczasowych doznań. Może nam to uratować życie, na przykład nasza zapobiegliwość czy dokładność, jednakże częściej nabiera to karykaturalnych kształtów i przeszkadza nam w funkcjonowaniu. W życiu są niebezpieczeństwa, jednak nie ma ich wiele, jak podpowiada to nam nasza wyobraźnia. Niestety często nie nie jest łatwo jej się oprzeć i nawet, gdy racjonalnie coś sobie przeanalizujemy, to podświadomie i tak będziemy wpadać w panikę. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym ludziom to naprawdę utrudnia funkcjonowanie, bo sobie z tym nie radzą, jednakże dla zdecydowanie większej liczby są to symptomy, nad jakimi da się zapanować. Trzeba sobie zwyczajnie powiedzieć, przyznać to, że odczuwamy przed czymś lęk, bo gdy będziemy próbować się tego pozbyć, to i tak najgorsze nas dopadnie. Nie można przed tym tak łatwo uciec, łatwiej za to zaakceptować i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż bezsensowna walka skazana na porażkę. To lepsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że sytuacja jest inna niż realnie.