Gładka cera

Czarne mydło – przemijająca moda czy może autentyczny skarb z Maroka?

O konsystencji żelu, o zapachu wędzonki a także brązowej, niezbyt atrakcyjnej barwie. A jednak – liczba fanów czarnego mydła ciągle się podnosi. Czemu zawdzięcza ono rosnącą popularność?

hiv test

Źródło: flickr.com

Czarne mydło jest artykułem pielęgnacyjnym starym jak świat. Powstaje przez zespolenie oliwy z oliwek z pastą z ciemnych oliwek. Jak widzicie, skład tego najprawdziwszego Savon Noire jest bardzo prosty i na dodatek nieuczulający.
Owoce

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dajcie się także zwieść mianu – Savon Noire (czyli czarne mydło) nigdy nie jest czarne, a brązowe, czasami nawet bursztynowe. Ma spoistość lepkiego żelu (bądź mięciutkiej plasteliny, chociaż poniektórzy porównują ją do klajstru), w zestawieniu z wodą mydli się oraz przypomina mydło żelowe. Jakiego rodzaju niezwykłe przymioty ma czarne mydło z Maroka? Po pierwsze nadzwyczaj dokładnie, dogłębnie czyści skórę (przeskocz do tej strony ). Jeżeli zdarzyło wam się z niedostatku produktów oczyszczających zmywać make-up oliwą z oliwek bądź drugim olejem – to możecie sobie wyimaginować, iż czarne mydło z Maroka myje jednakowo – . Jeśli kiedykolwiek zaciekawiła was metoda czyszczenia skóry OCM, jednakże z jakichś powodów nigdy jej nie zastosowałyście, to mycie buzi czarnym mydłem można potraktować jako erzac. Fabrykanci nazywają czasami czarne mydło enzymatycznym peelingiem.

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze szczegóły w serwisie protetyk warszawa, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie bardzo interesujące.

Faktycznie, pozostawione na skórze na mniej więcej 10 minut i przemyte po tym okresie, wspiera złuszczanie wierzchniej warstewki naskórka. Podobno regularnie stosowane pomaga pozbyć się zaskórników.

balsam na cellulit

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo, czarne mydło normuje wydzielanie sebum, co może być w szczególności cenne dla właścicieli skóry tłustej a także mieszanej i dla tych, którzy męczą się z zaskórnikami. Czarne mydło zostawione na 10 minut na skórze zastąpi też balsam na cellulit – .

Czarne mydło z Maroka myjąc skórę równolegle nawilża ją a także zmiękcza. Nie ma uczucia swędzenia i ściągania tuż po umyciu. Na skórze zostaje cienki film.