Bez kategorii

Co można zrobić, gdy w laptopie zaczyna brakować gniazd USB?

W czasie wybierania laptopa mamy do wyboru różne wersje, które wyróżniają się albo poszczególnymi parametrami różnych elementów, albo ceną, która jest przecież od wspomnianych parametrów niezwykle uwarunkowana.

Internet

Autor: EyeonEarth
Źródło: http://www.flickr.com
stare mury catering

Autor: Stare Mury
Źródło: http://www.staremury.eu/
laptopie

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jest to wyłączny powód, który wpływa na koszt takiego produktu. Możemy przykładowo nabyć laptop z zainstalowanym na nim systemem operacyjnym albo bez niego. A wyceniany jest on na nawet kilkaset złotych, co przy cenie przeciętnego urządzenia nie jest rzeczą błahą. Obecnie sprzedawcy nie dołączają już osobnej płyty DVD, ale instalują go na specjalnej partycji Recovery.

Jeśli uważasz, że nie znajdziesz w internecie ciekawych informacji, to przekonaj się sam treści, ponieważ można by w nich znaleźć ważne dane na pasjonujący Cię temat.

Następną sprawą są obecne w laptopie porty. Są one wykorzystywane jako gniazda na zewnętrzne urządzenia USB, VGA, HDMI, złącze sieciowe RJ-45 czy też slot na karty pamięci. Różnić się może ich liczba czy technologia wykonania. Przykładowo obecnie funkcjonuje wersja USB 3.0, ale urządzenia na USB 2.0 są nadal bardzo często wykorzystywane. Zazwyczaj więc laptop ma np. 2 sloty USB 2.0 oraz jeden slot USB 3.0. Na szczęcie funkcjonuje wiele dodatkowych sprzętów na slot USB, pośród jakich możemy kupić także rozgałęziacz slotów USB.

Bardzo ważne są również poszczególne podzespoły laptopa. Dysk twardy, karta graficzna czy napęd DVD lub blue-ray. Najbardziej istotny jest jednak procesor i zamontowana w laptopie pamięć operacyjna. O ile teoretycznie co poniektóre części można po pewnym okresie zamienić, w rzeczywistości jednak o wiele korzystniej jest wybrać lepszy sprzęt od razu.

Należy pamiętać, aby dobierać poszczególne podzespoły przez wzgląd na planowane przez nas przeznaczenie komputera. Przykładowo taki do gier musi posiadać dobrą kartę graficzną i odpowiednio pojemny dysk.