Bez kategorii

Co brać pod uwagę, gdy prowadzimy swoją firmę.

Dość często niedługo po zakończeniu studiów dużo osób decyduje się na założenie własnej spółki. Najczęstszą przyczyną tego jest to, iż nie chcą pracować w jakiejś innej firmie, chcą realizować swoje pasje oraz zainteresowania, co nie do końca jest możliwe w sytuacji, kiedy pracuje się u kogoś innego.

Niekiedy wydarzy się tak, że w okresie studiów niektórzy zaczynają pracę jako wolontariusze. To zaczyna być ich realną pasją do tego stopnia, iż chcą następnie podtrzymywać to, czym się zajmowali wcześniej, na przykład zajmując się różnego rodzaju projektami opracowywanymi indywidualnie albo przy kooperacji z innymi. To mogłaby być alternatywa dla pracy u kogoś, jednak można też zdecydować się na własną firmę, bez przymusu pracy na czyjś rachunek.http://eccoholiday.com/kraj/egipt/ (eccoholiday.com/kraj/egipt/)

W takim wypadku ważne jest głównie to, iż indywidualna firma daje sposobność kontynuowania naszych pasji, przekształcania swojego hobby w pracę, jaka będzie dawała wymierne korzyści. Co więcej, plusem tego przedsięwzięcia jest również to, że nikt nie będzie nam pokazywał, czym mamy się zajmować a także jakie mają być cele naszej pracy. Za takim rozwiązaniem zawodowym idzie ogromna swoboda w postaci produkowania tego, o czym marzyliśmy, przeprowadzania naszych planów. Niemniej na nas spoczywa również duża odpowiedzialność w postaci prowadzenia całej księgowości a także biurokracji, za jaką wyłącznie my odpowiadamy.

dokumenty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie kiedy startujemy, przez początkowe dwa lata wszystko jest uproszczone, bowiem mamy duże wsparcie ze strony urzędu pracy, zmniejszone podatki a także rozliczenia, na przykład do ZUS-u. Jednak po tym czasie powinniśmy już w normalny sposób opracowywać kompletną księgowość. A problemem może być to, czy na przykład trzeba poszukać a także później składać deklarację vat 7 druk, czy też ma to być deklaracja vat7d. Jest to o tyle istotne, iż deklaracje te składają głównie ci, którzy z urzędem skarbowym rozliczają się co miesiąc.

Kolejnym wydatkiem, o którym trzeba pamiętać, są koszty uzyskania przychodu (), czyli ten wydatek, który wygenerowaliśmy, żeby uzyskać przychód. Z tym wydatkiem powiązana jest też amortyzacja (), rozumiana jako zużycie się przykładowo naszego samochodu, którego używamy, ażeby transportować nim rzeczy z hurtowni do sklepu bądź po prostu dojeżdżając z domu do biura oraz z powrotem.

Przepisy podatkowe to dość skomplikowana sprawa, więc trzeba czasami poradzić się fachowca, żeby nie popełnić błędu, jaki mógłby nas potem niemało kosztować.