Gładka cera

Jak bezpiecznie korzystać z solarium i w jaki sposób odszukać najlepsze solarium w stolicy?

Opalone ciało niejednokrotnie wygląda szczuplej, dodatkowo pod opalenizną nie widać popękane naczynka i inne niechciane zmiany na skórze. Gdy skóra jest bardziej brązowa świetnie wyglądają się na niej neonowe ubrania. Wiele kobiet po prostu lepiej czuje się, gdy są opalone. Dlatego też często w okresie, gdy pogoda nie pozwala nie pomagają, korzystają z alternatyw, np. solarium. Jeżeli opalamy się w ten sposób warto zapoznać skrupulatnie z przeciwwskazaniami.

solarium
Kiedy nie należy korzystać z solarium? Zdecydowanie nie jest to prawidłowe rozstrzygnięcie dla kobiet ciężarnych i matek, które karmią dziecko piersią. Taka forma opalania jest niebezpieczna dla osób, które mają wiele zmian skórnych, np. pieprzyki czy piegi. Omijać takie miejsca powinny także osoby chorujące na schorzenia tarczycy czy też posiadające problemy z sercem lub nerkami. Kolejnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na słońce. Warto zrezygnować z solarium, kiedy zażywamy leki, w czasie brania których nie można wystawiać się na światło słoneczne. Korzystanie z solarium nie jest bezpiecznym pomysłem również dla chorych na cukrzycę lub nadciśnienie. Osoby, które walczą z trądzikiem i pękającymi naczynkami nie powinny opalać się sztucznie. Rzecz jasna nie jest tak, że taka forma opalania zawsze jest niekorzystna. Warto jednak pamiętać, że wszelkie takie praktyki należy przeprowadzać z głową. Przede wszystkim warunkiem niezbędnym jest prawidłowy czas opalania. Jeśli nasza skóra będzie zmuszana znosić za dużo promieniowania, szybko zacznie się proces starzenia. Nie należy również zapomnieć o nawilżaniu skóry. Rzecz jasna nie tylko od zewnątrz, czyli balsamami. Niezwykle ważne jest nawilżanie od wewnątrz, przez picie przynajmniej 1 litra wody po opalaniu. Niebagatelnym aspektem jest również zamykanie oczu, osłony stałe brodawek oraz zmywanie makijażu przed korzystaniem z solarium.

Jeśli mamy już świadomość, w jaki sposób odpowiednio korzystać z solarium, warto odszukać najlepszego miejsca dla swoich potrzeb – ->link<-. Gdy interesuje nas dobre solarium Warszawa oferuje wiele takich gabinetów. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę hasła takie jak m.in. "solarium Warszawa" czy "najlepsze solarium Warszawa". W wynikach otrzymamy szeroka ofertę i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać o wymienionych wcześniej zasadach, żeby korzystać z solarium jak najbezpieczniej i uniknąć niechcianych skutków ubocznych.

Więcej informacji –