Biały uśmiech

Zimą powinno się nie mniej intensywnie troszczyć się o skórę, jak w lecie

W okresie zimy najczęściej ubieramy grube ubrania i inne okrycia, dlatego mogłoby się zdawać, że w tym czasie nie musimy nadzwyczaj dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Jednak, jeśli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć sporo kłopotów z odzyskaniem należytego wyglądu. Jak postępować, żeby tego typu sytuacje nie występowały?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą ubieramy spodnie czy grube getry nie oznacza, że należy zaniedbać fakt, iż na naszych nogach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, winniśmy podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub inne – w każdym z tych przypadków warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych kosmetyczek, które pomogą nam w przywróceniu dobrego wyglądu. Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego typu przypadłości, niemniej nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać oczekiwany efekt bądź, że osiągniemy go dość szybko.

Zwykle stosowanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie możemy wykonać rozmaitego typu zabiegi na skórze. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeżeli chcielibyśmy, żeby nasza skóra pozostawała jędrna, wygładzona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (http://winnicadwiegranice.pl/enoturystyka/).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym zwracać większą uwagę na tego rodzaju zagadnienia, ponieważ, tak jak już powiedziano przez dłuższy czas skóra znajduje się pod ubraniami lub jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, nadwrażliwości czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Systematyczne zabiegi, jakie niwelują tego rodzaju dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w jak najlepszym stanie przez cały czas i dzięki temu mamy mniej problemów, gdy nadchodzi wiosna i lato, podczas których odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto więc o tym pamiętać.